Як сфокусуватися на головному? Секрети десяти підприємців

6

Сьогодні бути бізнесменом — значить, розподіляти свою увагу між декількома сферами діяльності. Небезпека для життя у світі, де нормою вважається бути на зв’язку в режимі 24/7, полягає в тому, що велика частина вашого часу йде на телефонні дзвінки, е-мейл листування та спілкування в соціальних мережах. До запланованих справ можна так і не дістатися. Це неправильно.

Кореспонденти журналу Entrepreneur поговорили з десятьма підприємцями і дізналися, які стратегії вони використовують, щоб не зійти з наміченого маршруту і виконати задумане.

1. Не дозволяйте входять листів перетягти увагу на себе

Ім’я: Тім Чен (Tim Chen).
Компанія: NerdWallet.

Стратегія: Кожен понеділок я складаю список того, що хочу виконати на цьому тижні. Потім підводжу підсумки минулого і розсилаю короткий звіт по е-мейлу своїм співробітникам. Це відмінний спосіб звільнити місце в голові для таких дій, в іншому випадку вони будуть спонтанними, нав’язані іншими людьми і обставинами.

2. Розбийте день на блоки

Ім’я: Даніелла Якобовски (Daniella Yacobovsky).
Компанія: BaubleBar.

Стратегія: Я завжди складаю списки справ і розставляю їх по пріоритету, виносячи на початок найважливіше. Впевнена, що навантаження потрібно розподіляти рівномірно, тому розбиваю завдання на блоки, які реально виконати за 1-2 години. Це дозволяє впоратися з усім, що заплановано.

3. Виконуйте одну задачу в кожен момент часу

Ім’я: Олівер Харразі (Oliver Kharraz).
Компанія: Zocdoc.

Стратегія: Коли я навчався в єзуїтському монастирі. Ми знайомилися зі складними текстами і занурювалися в себе, обмежуючи область, яку охоплює нашу увагу. Це схоже на медитацію. Направляти свої думки в потрібне русло може навчитися кожен, це навик, який вимагає практики.

Виберіть одну проблему або задачу, яку хотіли б вирішити, і думайте тільки про неї. Не давайте іншим думкам проникнути в свій мозок. Почніть з п’яти хвилин, практикуючись, з часом ви зможете концентруватися протягом кількох годин.

4. Робіть перерви

Ім’я: Merrill Стаббс (Merrill Stubbs).
Компанія: Food52.

Стратегія: На час забудьте про те, чим займалися: пройдіться по вулиці, поспілкуйтеся з кимось, хто не пов’язаний з вашим проектом, перекусіть. Я зазвичай гуляю навколо нашого офісу на Манхеттені.

5. Розбивайте завдання по категоріях

Ім’я: Дженні Риппс (Jennie Ripps).
Компанія: Owl’s Brew.

Стратегія: Я намагаюся розкласти все по поличках. Наприклад, відводжу годину до початку робочого дня на те, щоб відправити листи по електронній пошті, і більше не повертаюся до папки «Вхідні». Помічаю, що працюю ефективніше, коли роблю щось одне, а не розпорошуюся на десятки питань. Це скорочує «білий шум» навколо і допомагає зосередитися.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

6. Говоріть про свої плани і звітуйте про результати

Ім’я: Кайл Хілл (Kyle HIll).
Компанія: HomeHero.

Стратегія: Мені подобається додаток Momentum. Це — розширення для браузера Chrome, що дозволяє створювати списки справ (намагаюся включати в них не більше 5 пунктів). Я люблю контрольні списки, тому що вони допомагають мені зосередитися.

У нашій компанії діє правило: на ранковій зустрічі кожен відділ повідомляє іншим про те, що планує зробити сьогодні. На наступний день ми знову збираємося і дізнаємося, чи були реалізовані ці плани, і якщо ні, то чому. Після того, як ви дали публічне зобов’язання, шанси на виконання завдання зростають.

7. Займайтеся спортом

Ім’я: Райан Холмс (Ryan Holmes).
Компанія: Hootsuite.

Стратегія: Як і багато інших підприємців, я приділяю увагу кількох напрямках одночасно. Залишатися зібраними і не втрачати фокус мені допомагають тренування. Після пробіжки, занять йогою або катання на лижах розум стає більш ясним.

8. Тримайте свої цілі в голові

Ім’я: Джулія Хартс (Julia Hartz).
Компанія: Eventbrite.

Стратегія: Виймайте уроки зі своїх невдач. Почавши бізнес, ми зіткнулися з безліччю проблем і постійно знаходили креативні способи їх вирішення. Кожен такий випадок робив нас сильнішими і зміцнював стосунки в команді. Але питання утримання фокусу залишається актуальним: чим амбітніші ваша мета, тим більше можливостей доведеться постійно розглядати.

9. Відкладіть телефон

Ім’я: Дейв Русенко (Dave Rusenko).
Компанія: Weebly.

Стратегія: У мене є правило — на зустрічах або дружніх посиденьках не перевіряти телефон і приділяти 100% уваги людям навколо. На нарадах ми з колегами також прибираємо свої ноутбуки (всі, крім доповідача) — це дозволять зосередитися на обговорюваному питанні.

10. Залишіться на самоті

Ім’я: Джефф Чапін (Jeff Chapin).
Компанія: Casper.

Стратегія: Як я борюся з відволікаючими факторами? Дуже просто: одягаю навушники, вмикаю музику без слів і працюю в офісі, де крім мене нікого немає.

А вам легко вдається зосередитися на одному занятті? Поділіться секретами в коментарях!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: