Як смс, не вчасно відправлене дівчинкою, може поховати ваш бізнес. І як ми це виправляємо

7

Доброго дня. Мене звуть Микола Александров. Я – розробник програми лояльності нового формату. Ми створили платформу, завдяки якій всі пластикові карти «упаковуються» в один мобільний додаток, система знижок і бонусів налаштовується в кілька кліків і компанія отримує розширену аналітику за результатами її роботи.

Я розповім вам про те, як я прийшов до ідеї розвитку цього бізнесу, з якими проблемами зіткнувся і до чого це призвело. Все почалося з того, що моя ідея розбилася об сувору якутскую реальність.

Я розробив бонусну систему з орієнтацією на B2C. Ні, вона була грамотною, закривала потреби ринку і дозволяла бізнесу підвищувати продажу. Але проблема в тому, що, по суті, вона була стандартною. Однією з багатьох незважаючи на те, що я попрацював над позиціонуванням, багато і детально аналізував наявну в мене інформацію, тестував, знову аналізував…

Але таке буває. На ринку виживають найсильніші.

Найкраще рішення, яке я міг на той момент прийняти – згорнути всю цю історію і поставити собі одне просте питання: «Як я можу створити щось дійсно потрібне ринку?»

І я задумався про те, як можна модернізувати існуючі програми лояльності. Як можна зробити так, щоб це почало працювати. Працювати по-справжньому.

Саме цьому я присвятив весь наступний рік.

Я прийняв рішення створити програму лояльності, яка усуне всі недоліки існуючих програм і при цьому буде мати ті можливості, які зараз недоступні компаніям. Наприклад:

  • максимальну простоту налаштування знижок та акцій;
  • легкість комунікації з потенційними та існуючими клієнтами;
  • зручність для кінцевого користувача (покупців);

Звучить, звичайно, добре. Але як це реалізувати?

Я знайшов розробників і ми створили SAAS платформу CITYCARD UNITY. Спочатку це було просто додаток, у якого був обмежений набір функцій. І тут нас знову чекали підводні камені.

Я діяв, виходячи зі своїх уявлень про ринку і необхідній функціонал платформи. Але на ділі бізнесу потрібно було інше. Ми отримали зворотний зв’язок і виходячи з неї підтягнули потрібні функції, додані нові можливості.

І в результаті у нас вийшов комплексний інноваційний продукт, аналогів якому немає на ринку.

Це віртуальна знижкова карта (додаток для смартфона), зчитувач QR-код, зручна адміністративна панель для компанії (де можна в кілька кліків створювати акції/знижки/бонусні пропозиції, повідомляти клієнтів про нові акції за допомогою пуш-повідомлень, отримувати статистику і робити ще багато потрібних речей) і панель для партнера (підключення нових компаній, контроль та аналітика).

Це комплекс, який дозволяє компанії впровадити у себе програму лояльності майбутнього буквально в кілька кліків.

Коли я сам почав просувати цю розробку в Якутську, я зіткнувся з однією проблемою – ринок не розумів, навіщо це потрібно. Який у цьому сенс, якщо вже існуюча програма лояльності зі стандартними знижковими картками начебто працює. Так, не завжди так, як хотілося б. Так, ні якійсь тісній комунікації з покупцями/клієнтами… Було дуже багато заперечень.

Але перша підключена компанія, потім друга. І все почало рости, як сніжний ком. Ринок побачив переваги. Компанії оцінили ці можливості. І зараз вони самі телефонують і просять запровадити у них програму лояльності CITYCARD UNITY.

Заради чого все це?

Давайте начистоту. Стандартні програми лояльності не приносять бажаних результатів. У століття смартфонів, коли можна все, що завгодно, загорнути в додаток, компанії випускають пластикові картки і з особливою гордістю вручають їх постійним клієнтам.
Вкладають суми з кількома нулями на це задоволення. А що далі?

— Лена, підемо в магазин X зайдемо.
— Ааааа… я знижкову карту вдома забула. Не підемо. Пішли краще в цей ларьок.

Але ми ж… хотіли… стимулювати…

Вам здається, що це швидше виняток із правил? Немає. Це буває дуже часто. Тобто людина не йде в магазин, а заходить у найближчих ларьок, тільки тому, що ЗАБУВ КАРТКУ ВДОМА. Психологія. Вибачте.

Або бонусні бали, приміром. Клієнт не може подивитися їх сам. У підсумку на касі:
— А підкажіть, будь ласка, скільки у мене там бонусних балів накопичилося?
— Секунду…. У вас 20 балів. Це разом із сьогоднішніми покупками.
— Мммм…. Замало. Спасибі.

А це – мінімум 20-30 секунд. Це – щонайменше півхвилини неефективного часу, витраченого на одну людину. А якщо їх, цікавляться, 5-10-20… Наша черга весело зростає, а люди стають все сумніше. Що, в свою чергу (така собі тавтологія), скажімо так, дещо знижує лояльність покупців.

А ми ж… хотіли… навпаки…

Або ось ще з прекрасного смс-повідомлення про нові акції/знижки/надходженнях. У них чомусь є унікальна здатність приходити з 24.00 до 6.00. І я маю необережність у цей момент спати. Підвищує чи це лояльність? Сумніваюся. Стимулює прийти і купити? Теж навряд чи. Чи електронні листи, що відправляються прямо в корзину.

Але ми ж… хотіли… оповістити…

Саме тому я вибрав напрямок, завдяки якому зараз створюю і впроваджую щось по-справжньому потрібний ринку. І розвиваю франшизу, за рахунок чого ця програма лояльності стає доступною більшому числу компаній.

Після того, як програма лояльності була протестована і почала давати результати, після того, як я пропрацював скрипти продажів, я запустив процес масштабування: розробив франшизу і почав залучати людей з різних регіонів Росії і країн СНД.

На сьогоднішній день у мене 47 ексклюзивних партнерів. Ми просуваємо наш продукт з допомогою напрацьованих інструментів:

  • Різні маркетингові матеріали (керівництво по фірмовому стилю, комерційні пропозиції, маркетинг кіт, наклейки, шаблони: листів, візиток, конвертів, папок і т. д.)
  • Покрокова стратегія розвитку бізнесу та опрацьовані скрипти продажів.
  • Групи в соціальних мережах для більш тісної комунікації з цільовою аудиторією.
  • Плюс навчаємо наших партнерів, надаємо їм повну консультаційну допомогу і підтримку.

І бачимо, як впроваджені нами програми лояльності дозволяють компаніям вивести взаємодію з клієнтами на якісно інший рівень. Як наша розробка підвищує їх продажі і прибуток

Покупці вже не забувають пластикові карти будинку. Більше не потрібні пластикові картки. Більше немає настирливих смс розсилок листів.

Є чітка система комунікації, яка дає потрібні результати. Є грамотно опрацьована програма лояльності.

Наприклад, давайте подивимося на результати, який отримав ресторан «Мацурі» в Якутську від впровадження нашої програми лояльності.

Вони підключилися до нас у серпні, але 2 місяці фактично не працювали з системою (внутрішній опір до змін дає про себе знати). І як тільки вони почали просувати додаток серед відвідувачів (поставили інформаційні стійки на столиках, розповідали про можливості використання програми), оборот по картах вже в наступному місяці склав понад 130 000$, за бонусною програмою – більше 100 000 грн. (до речі, в ресторані до 40 посадочних місць). І це зростання триває.

Що стосується самої франшизи, ми створили сприятливі умови для того, щоб наші партнери виходили в плюс ” вже через два місяці роботи на прибуток порядку 200 000 – 250 000 р. Аж до того, що ми самі робимо перші 500 дзвінків потенційним клієнтам партнера (спеціально під цю задачу я створив відділ продажів).

Ринок розпробував. Ринок готовий. Саме час дати йому те, що він хоче.

Що далі?

Масштабування триває. Я привертаю все нових партнерів. Вони підключають до системи всі нові компанії. Франшиза набирає серйозних обертів.

У січні ми провели велику роботу по оновленню системи, які торкнулися посилення безпеки, підвищення швидкості роботи програми та оптимізації, зараз йдуть роботи по тестуванню і стабілізації, після яких ми зробимо реліз.

Зараз ми закінчуємо підготовку техзавдання на наступне оновлення, яке торкнеться інтеграцій з торговими системами: R-Keeper, Iiko, 1С і блок з пересеносу, імпорту існуючих програм лояльності в нашу систему.

За останні 2 місяці до системи підключилося понад 1050 підприємств.

У нас серйозні плани на майбутнє: (розширення функціоналу, інтеграція зі всілякими системами, інтеграція з технологією beacon, вихід на великі торговельні мережі, збільшення числа партнерів і наше представництво в 90 % великих міст Росії та СНД через 3 роки).

Плюс зараз ми «докручиваем» продукт, щоб до кінця 2017 – початку 2018 року вийти на ринок Східної Європи і Китаю.

Щось мені підказує, що саме за таким форматом програм лояльності майбутнє.

І якщо ви хочете взяти участь у цьому процесі, ласкаво просимо:

http://www.beboss.ru/franchise/2348-franshiza-citycard-unity

Микола Александров,
засновник і творець програми лояльності CITYCARD UNITY

Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: