Як стати кращим у своїй справі? Кілька порад від актора Пола Ньюмана

7

Що спільного між автоперегонами і продажами? У своїй статті відомий американський оратор Джордан Белфорт пояснює, як стати видатним продавцем, на прикладах з життя актора і гонщика Пола Ньюмана (Paul Newman).

Якщо ви незадоволені своєю роботою і боїтеся, що міняти сферу діяльності вже пізно, просто прочитайте історію цієї людини. Ньюман знайшов своє покликання і почав з нуля другий раз в житті, коли йому виповнилося 45 років. З кіноіндустрії він пішов у світ, де все було новим. Може, і ви зважитеся на зміни, надихнувшись його прикладом?

Знайдіть свою пристрасть

Те, чим ви займаєтеся, повинно надихати вас. Ті, хто потай ненавидить свою роботу, навряд чи досягнуть успіху.

У 60-ті роки Ньюман входив в число найбільш високооплачуваних акторів Голлівуду. Але він шукав щось більше, ніж гроші і визнання — виклик. Хотів довести самому собі і оточуючим, що може стати кращим.

Підлозі не подобалося, що при врученні премії «Оскар», наприклад, переможців серед номінантів обирають члени комітету. Але як можна порівняти акторів, що зіграли у фільмах різних жанрів? В автоперегонах однозначно перетнув фінішну межу першим, значить, ти кращий. Результат тільки в твоїх руках.

Продажу нічим не відрізняються. Хочеш стати лідером? Закрий більше угод. Першим перетни фінішну межу.

Не переставайте вчитися

У 1968 році Ньюман був затверджений на роль гонщика у фільмі «Переможці» («Winning»). Щоб додати своїй грі реалізму, актор сів за кермо справжнього гоночного боліда. Він вважав за краще цю роль інших, які принесли б значно більше грошей, тому що хотів кинути собі виклик. Переконатися, що впорається. Як людині, що ніколи раніше не робив нічого подібного, вдалося залишитися цілим і неушкодженим на гоночній трасі? Він брав уроки.

Продажу нічим не відрізняються. Якщо ви хочете стати успішним продавцем, вчіться у профі.

Вірте в свої сили і будьте терплячими

10 разів у Ньюмана був шанс отримати «Оскар». У 1961 році він був номінований за роль у фільмі «Більярдист» («The Hustler»), але комітет вибрав іншого актора. 25 років потому, він все ж отримав нагороду за кращу чоловічу роль, зігравши в стрічці Мартіна Скорсезе «Колір грошей» («The Color of Money»). Чверть століття – довгий термін для визнання, але ніколи не можна здаватися.

Не залишайте спроб, якщо щось не вийшло з першого разу. Нехай знадобиться більше часу, ніж хотілося б, але ви закриєте цю угоду, займете бажану посаду або заробите свій перший мільйон!

Не бійтеся помилятися

Ньюман стверджував, що без помилок не буває розвитку. Це відноситься і до перегонів, і до продажу.

Актор допускав на трасі прикрі промахи і навіть розбив кілька машин перш, ніж домігся ідеальної техніки водіння. Згадайте, як вчаться ходити маленькі діти — з побоюванням, незграбно і періодично падаючи, але з кожним днем все впевненіше.

То ж буде відбуватися з вами. Знайти кращий спосіб зробити що-небудь можна тільки шляхом проб і помилок.

Практика, практика і ще раз практика

Хочете стати кращим продавцем? Не припиняйте практикуватися.

Спочатку Ньюман «пас задніх» на трасі, керуючи малопотужними машинами. Більшість мешканців Голівуду не винесла б такого удару по власному его. Але Ньюман усвідомлював, що стати кращим — значить, спочатку отримати певні знання і досвід. Успіх не відбувається відразу на порожньому місці.

Він також розумів, що в гонках потрібно конкурувати не лише з іншими спортсменами, але і з собою. Поступово актор прокладав собі шлях на вершину. Свою першу перемогу в перегонах Sports Car Club of America він здобув у 1972 році, на маленькому треку в Коннектикуті. Пізніше актор чотири рази ставав першим в національних чемпіонатах і навіть прийшов до фінішу другим (першим у своєму класі) в самій виснажливої добовій гонці на витривалість в Le Mans (Франція).

У віці 70-ти років та 8 днів, Ньюман став переможцем гонки в Daytona у своїй групі (як самий літній водій). У своєму останньому змаганні він брав участь у 82 роки, керуючи корветом. Багато чоловіків в такому віці з працею встають з ліжка вранці, а Ньюман обійшов суперників, які були молодше його в чотири рази! Він зазначав, що ніколи не міг назвати себе спортивним, але черпав сили у своєму захопленні гоночними болідами.

Станьте великим продавцем

На відміну від автогонок, досягнення майстрів продажу не видно широкій публіці, їх робота — спілкування з покупцем один на один. Але якщо ви досягнете досконалості, кожна операція буде не менш захоплюючим досвідом, ніж отримати «Оскар» або прийти першим до фінішу.

Стів Маккуїн, інший актор-гонщик, одного разу сказав: «Гонки — це життя. Все інше відбувається до або після, а поки…нехай зачекає!».

Замініть «гонки» на «продажі» в цій цитаті. Ідеально, чи не правда? Забудьте про другорядне. Зосередьтеся на головному!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: