Як студент заснував компанію, яка виконує 1800 проектів в місяць

5

Все почалося 10 років тому — в 2006 році. Ще будучи студентом, я заснував компанію WebProduction. В той час попит на сайти був високим, і на цьому можна було заробити. Мене захоплювало програмування, і я прагнув заробляти саме цим. Іншого шляху не розглядав. Ще зі школи захоплювався радіотехнікою, паяв всякі «жучки» підслуховуючі та інше. Ходив на профільні гуртки.

Я зібрав кілька таких же, як і я, студентів-фрілансерів і вийшов WebProduction. Офісом була орендована кімната 15 м2, в якій розташовувалося одне робоче місце. І один комп’ютер. Ми тоді брали найрізноманітніші замовлення: сайти, каталоги товарів, візитки.

Компанія сьогодні

Сьогодні у нас 1800+ проектів в місяць. Працює понад 60 співробітників, два офісу в Чернігові і в Києві, один у Кракові (Польща). Основний продукт — OneBox CRM+ERP — програма управляє клієнтами, їх замовленнями. А також фінансами, продукцією і роботою працівників. Купили OneBox вже більше 1500+ клієнтів. Продукт нагороджений преміями «Народна премія», «Вибір України».

Крім України OneBox керує роботою компаній в Росії, Білорусії, Казахстані. Є трохи замовників з Прибалтики. Зараз виходимо на ринок Польщі.

Труднощі, через які довелося пройти

Труднощі виникали з продажем і підтримкою клієнтів. У мене технічний склад розуму, і я завжди думав, як розробити продукт, замість того щоб думати, як його продавати. Тому WebProduction спочатку була «в мінусах». Ми просто не нагадували клієнтам, що пора платити за наші послуги…

У 2014 році компанія розрослася. Конкурент NG-SOFT різко переманив майже всіх розробників. Після цього ми перебудували процеси, і WebProduction перестала сильно залежати від конкретних людей. Ми розробили програму стажування і почали вчити працівників з нуля, за менші гроші і з більшою ефективністю.

Цілі і завдання

Ми прагнемо автоматизувати ті робочі процеси, які здатний виконувати програмний робот. Людині залишаються більш цікаві і вимагають творення завдання. В цьому є і зворотна сторона медалі — автоматизація призводить до скорочення робочих місць. Але це змушує людей розвиватися і адаптуватися до нових умов.

Просування

Якщо говорити про інструменти, які ми використовували для просування на ринку, то сюди можна включити практично все: контекстну рекламу, ремаркетинг, SEO, розсилки, виставки і навіть паперові листи (так, у свій час ми протестували і цей канал). Ми пробували різні методи, а потім оцінювали результати.

Наші клієнти дуже різні — це молоді підприємці, топ-менеджери компаній та власники великого бізнесу. До кожного потрібен свій підхід.

Маркетинговий бюджет на місяць у нас 20-100 тис грн. Але буває, що ми не витрачаємо нічого. В якийсь момент ми навіть відмовилися від контекстної реклами з причини високої вартості за ліда. У нас залишився ремаркетинг — якщо клієнт заходить до нас на сайт, то потім він цілий місяць бачить нашу рекламу в інтернеті.

Найбільш ефективний інструмент для залучення клієнтів зараз — SEO. Ціна ліда по цьому каналу становить 1-2 гривні в Україні. У Казахстані, наприклад, і того менше, а в Росії набагато більше, але в РФ зараз ми не особливо просуваємося.

Крім того, ми використовуємо так звану «сітку сайтів» — їх у нас близько 4000. Вони посилаються один на одного зі складною розподіл.

Активно використовуємо розсилки, але не як спам. Наша CRM-система вступає в комунікацію з клієнтом від імені менеджера так, щоб чоловік не зрозумів, що спілкується з роботом. У нас накопичився масив типових запитань і відповідей, їх система використовує для бесіди. Якщо розмова заходить у глухий кут — CRM передає листування співробітникові. Таку функцію ми готуємо презентувати клієнтам в 2017 році, але ефективно працювати вона буде, тільки якщо набереться достатньо досвіду для бази знань.

Соціальні мережі ми також використовуємо, але там всього по 2-3 ліда в день, тому використовуємо їх, в основному, для популяризації бренду. У день витрачаємо по 5-10 $. Раніше витрачали більше, поки не порахували, що це ні на що не впливає. При збільшенні бюджету реклами на Facebook у нас зростає охоплення, залученість, але конверсія — ні.

Персонал: проблеми, думки, рішення

Ситуація з відходом співробітників, яку я вже описав вище, навчила будувати роботу так, щоб процеси не залежали від окремих людей. Тобто необхідно будувати компанію, засновану на ролях, а не на конкретних людей. А на ролі вже навчати відповідних працівників.

Таким чином у нас ніхто не замикає на собі процеси, а працює як частина механізму. При необхідності цю частину можна замінити без критичного шкоди для компанії.

У якомусь сенсі процесам наша компанія більше схожа на McDonalds, ніж на IT-компанію з «креативними» розробниками (читай — неробами) на ставкою.

Фіксованої зарплати у нас немає. Оплачуються тільки виконані і відображені в системі задачі. Співробітники розуміють, скільки докласти зусиль і скільки вони отримають.

Бізнес-процеси у нас будуються на базі OneBox. Команда співробітників з різних міст і країн працює в системі через браузер з будь-якої точки, де є інтернет.

Я відкритий до співпраці і нових знайомств.

Для тих, кому цікаво дізнатися більше про компанію або про CRM-системі OneBox — контактна інформація вказана нижче.

Бажаю всім успіхів!

Максим Мірошниченко,
засновник та технічний директор
компанії WebProduction

+380 (44) 332-93-25


Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: