Як в Росії створити компанію, що виробляє високотехнологічне обладнання

7

Мене звати Руслан і я творець компанії Novotouch. Ми виробляємо сенсорне інтерактивне обладнання.

Наприклад – сенсорні столи. На вигляд — зручний журнального типу стіл, невід’ємний предмет в зоні очікування, скажімо, на ресепшен в офісі, і разом з тим – це повноцінний по функціоналу ПК із сенсорним екраном на всю стільницю, яким можуть користуватися одночасно кілька осіб.

А ще – сенсорні інформаційні кіоски для людних місць (по суті інформаційна стійка, але інтерактивна та сенсорна, може видавати чеки тощо), дитячі інтерактивні комплекси (як ігровий автомат, розвиває, розважає і у нього великий сенсорний екран).

У нас свої інженерно-конструкторський відділ, цех, де ми виробляємо і збираємо нашу продукцію. На 80% комплектуючі – російського виробництва. Ми самі пишемо. Тобто наша продукція – made in Russia.

Компанія існує менше півроку, але ми так вдало потрапили в очікування клієнтів, що кількість замовлень в якийсь момент перевищила можливості (чому ми дуже раді і хочемо ще!), так що ми розширюємося. Втім, це не «пощастило», це ми добре постаралися і деякі речі зробили дуже правильно. Про це і розповім.

Як прийшла ідея займатися високотехнологічним виробництвом

Задайте собі питання — як багато часу ми зможемо заощадити, використовувати ефективно, з користю, якщо черги в поліклініках будуть трохи коротше, дівчина на ресепшен – трохи спритнішим, навігація в торговому центрі – трохи наочніше? Ця думка стала провідною для створеної мною компанії – Novotouch.

Я давно, кілька останніх років шукав ідею для свого бізнесу. Багато вивчав зарубіжні ринки і був сильно здивований, наскільки інформаційні технології в Росії поступаються світовим. У побуті, на виробництві, в сервісі, та практично у всьому. І звичайно, я загорівся ідеєю працювати саме в цій сфері.

Але мені здавалося, що запропонувати ринку щось нове, інноваційне, конкурентоспроможне, чого всім не вистачає, і при цьому актуальне з комерційної точки зору – це занадто мало. Я шукав Велику Ідею, яка висвітлила б все, що я роблю, вдихнула в мою працю сенс.

Довгі безсонні ночі, глибокий аналіз всього нового, що з’являється у світі, літри горького кави – все це зробило свою справу, і в результаті у мене народилася Ідея.

Вона полягала у створенні інформаційного сенсорного обладнання. Це рішення, який застосовується практично у всіх сферах життя, що дозволяє прискорити сервіс та підвищити його якість в абсолютно будь-якому закладі, будь то ресторан, лікарня, аптека, салон краси, офіс.

В Європі, в Америці, не кажучи вже про Японію або Китай, сервісне обладнання давно є буденним. У Росії ж цей напрямок практично не розвивалося. Я вирішив, що ми в силах змінити, і спільно зі своїми партнерами створив компанію Novotouch.

Як ми побудували нашу команду

Дуже важливим і важким виявився питання підбору персоналу. Ми знали, що знайти в достатній кількості повністю готових фахівців для нашого проекту – завдання нетривіальне. Адже це повний цикл створення інтерактивного сенсорного обладнання, від ідеї і проектування до виробництва, реалізації, післяпродажного сервісу і скрізь спеціальності, що вимагають специфічного профільної освіти, досвіду.

Що стосується питання «де знайти співробітників» – звичайно, тут нічого нового нами придумано не було. Це просто великий об’єм роботи. Але ми відкрилися б не у вересні 2016-го, а ще через пару років, якщо б не проявили винахідливість.

Коли після пари сотень співбесід стало ясно, що повністю підходять нам фахівців на ринку просто немає, ми кардинально змінили свої вимоги до претендентів, – усвідомили, хто нам потрібен як людина, соратник, а не одиниця в кадровому розкладі.

І вийшли ось такі вимоги (якщо опустити базову підготовку за спеціальністю):

1. Готовність працювати на загальні цілі.
2. Готовність розвиватися.
3. Товариськість і позитивне мислення.

Все гранично просто, і тому працює.

Наш рецепт в тому, що на старті співпраці спільність цінностей з новим співробітником важливіше, ніж його компетентність. Рішення знизити поріг профільних вимог і сконцентруватися на ціннісному відповідно дозволила нам буквально за пару місяців залучити кілька десятків людей, які швидко влилися в команду і успішно рухають справу вперед.

Можна вибудувати продажу інноваційного продукту без бюджету на рекламу?

«Круті» бренди займають кращі місця на полицях. Здавалося б, аксіома. Але коли в одній окремо взятій країні вітчизняний виробник поки що нічого конкурентоспроможного не запропонував нової місцевої компанії складно домогтися визнання. Тим більше, що ринок сенсорних технологій в Росії зародився не так давно, з-за чого виникають деякі труднощі в комунікації з клієнтами.

Ми вирішили завдання просування продукції, зосередившись на вивченні наших клієнтів, їх потреб.

Коли ми зібрали перші зразки – це був сенсорний кіоск і дитячий комплекс, інтерактивні столи з’явилися трохи пізніше, – ми вирішили надати їх на безкоштовне тестування тим компаніям, яких бачили своїми майбутніми клієнтами.

Ми обійшли майже всі такі організації в Тулі. Приходили, знайомилися, презентували свою продукцію, і в результаті нашими «тестерами» стали 30 компаній – по 10 автосалонів, медичних установ та ресторанів.

Зібрали величезний обсяг зворотного зв’язку, відгуків, побажань. Були й несподівані відкриття.

Ми вважали, наприклад, що медичні установи найбільше зацікавлені в переході на електронну чергу, а це одне із завдань, яке вирішує лінійка сенсорних кіосків N-Kiosk.

Але з’ясувалося, що клієнти з цього сегменту не менш зацікавлені у встановленні дитячих інтерактивних комплексів N-Kids – можна залишити на якийсь час дитини, та бути впевненим, що він проведе час весело та з користю.

В результаті нам вдалося вибудувати систему цінностей для кожного вивченого сегмента і суттєво доопрацювати лінійку нашої продукції, з’явилися сенсорні столи N-Table, в кожній лінійці додалися нові моделі.

Ми зрозуміли, що сенсорне наповнення можливо абсолютно в будь-якій сфері діяльності.

І це не все – 20 з 30 компаній, які брали участь у тестуванні, стали нашими клієнтами, ще з 5-ю ми уточнюємо технічні завдання і готуємося провести для них обладнання з урахуванням персональних вимог, а велика частина нових клієнтів приходить до нас за рекомендаціями.

Таким чином, ми без будь-яких витрат на рекламу (за винятком вартості розробки сайту і двох-трьох місяців, протягом яких ми працювали без продажу) вже на 4-5 місяць нашої роботи завантажили виробництво клієнтськими замовленнями і приступили до розширення потужностей.

Моя порада – не обов’язково бути відомим брендом і витрачати мільйони на рекламу, щоб знайти свого клієнта. Наш досвід показує, що розвиток можливий і без цього.

Так, у цей дуже складний кризовий час зовсім не просто просувати навіть потрібні продукти, і у нас теж є труднощі. Але я сподіваюся, що приклад Novotouch надихне вас не боятися, а шукати правильні рішення і сміливо їх реалізовувати.

Якщо вас зацікавила наша продукція – спеціально для читачів «Клубу директорів» у 2017 року діє спеціальна знижка 3% на будь-яке обладнання виробництва Novotouch.

Також запрошую вас до нас на виробництво, для всіх бажаючих ми проводимо детальну презентацію нашої продукції.

Звертайтеся, вся контактна інформація на нашому сайті ! → https://goo.gl/6Z8FTs

Дивіться відео, як працює сенсорне обладнання виробництва Novotouch в салоні краси.


Бутенко Інна

Контент-менеджер
В
Клуб директорів

Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: