Як вигідно возити товари з Китаю та убезпечити себе від шахраїв

4

Наближаються святкові дні, і ось яка статистика наводиться різними сервісами про покупки на цей період.

 • За версією Gazeta.ru новорічні витрати росіян в цьому році можуть зрости на 38%. Тому подарунки будуть купувати частіше і дорожче.
 • Цікавий факт від MainJob: зростання витрат на електроніку як подарунок на Новий рік (порівняно з іншими місяцями — на 78% у чоловіків і на 7% у жінок). На це варто звернути увагу, якщо ви хочете запропонувати клієнтам хороші варіанти подарунків.
 • PayPal разом з Reputation Leaders провели дослідження: виявилося, росіяни вважають першу половину грудня оптимальним часом для покупки подарунків, а 43% з опитаних навіть зізналися, що отримують задоволення від процесу вибору подарунків і шопінгу. Кожен третій росіянин задумається про покупку подарунка вже на початку грудня.
 • Інша сторона медалі: за версією сервісу SuperJob, тільки 40% опитаних збираються витратити 1500-5000 рублів, 18% — 5000-10000 рублів, 6% — більше 10 000 рублів. Це ще раз підтверджує факт, що в країні знизилася платоспроможність населення. На це вплинули різні фактори: ослаблення рубля, інфляція, відтік ще великих сум капіталу за кордон. Але ніхто не збирається псувати дух Нового року та Різдва, тому буде продовжувати шукати хороші подарунки — головне, щоб вони були дешевше.

Тепер питання до вас, якщо ви вже займаєтеся торгівлею (роздріб, e-commerce) або тільки плануєте відкрити свій магазин: про що говорять ці дослідження?

Не мудруючи лукаво зазначимо: особливий попит на товари, які доставляються з Китаю. Особливо на якісні технологічні новинки і електроніку, яка в рази дешевше, ніж у європейських конкурентів.

Торгівля товарами з Китаю: підводні камені і реальна вигода

Для бізнесу торгівля з Китаєм приваблива своєю високою маржинального. Як правило, маржа продавця знаходиться в діапазоні 100-300%. Даний «Ельдорадо» для роздробу.

Але не все так безхмарно в торгівлі з Китаєм — особливо, якщо мова йде про «бізнес по-крупному», а не купівлі сувенірів з АлиЭкспресс. Наша колега Ірина Ободовська, директор московського офісу компанії Fialan, поділилися кількома важливими фактами, які потрібно знати і враховувати при торгівлі з Китаєм.

У цій статті:

 • Як захиститися від шахраїв?
 • Що потрібно розраховувати при логістики товарів? (І це далеко не вартість поставки.)
 • Як знайти надійного експедитора вантажу?
 • Таблиця рентабельності поставки, яка стане в нагоді вам при замовленні наступного вантажу з Китаю.

Три основних ризику

1. При замовленні та доставці товару потрібна передоплата, тому є небезпека потрапити на шахраїв

Проблема в тому, що в Росії доставка товарів з Китаю для бізнесу практично не регулюється законодавством. Питання вирішуються тільки при державних поставках. Тому можливість розкрадання вантажу або інших варіантів шахрайських схем висока, що негативно позначається на бізнесі.

В блогах з перевезень описується, що одна з найпоширеніших схем — створення ланцюжка посередників з диспетчерів, вантажовласників, експедиторів і перевізників. Часто ті, хто повинні доставити, крадуть вантаж, отримавши ще й гроші. Тому важливо вибрати надійного перевізника, як варіант — у кого є свій склад в Китаї і хто працює без посередників. Ціна буде вище, але в ланцюжку поставок берете участь тільки ви і перевізник.

Але занадто багато ведуться на пропозицію заощадити, не звертаючи увагу на терміни та можливість потрапити до шахраїв. Якщо належить перевезення на великі відстані (наприклад, з Китаю в Росію чи Україну), то перевізник може запропонувати клієнту заощадити. Зазвичай це робиться за рахунок варіювання тарифами або податками, що теоретично і призведе до здешевлення вантажоперевезення. Клієнт погоджується, переводить гроші на відповідний рахунок, а потім перевізник «втрачається» — не відповідає на дзвінки, не виходить на місце роботи і т. д.

В інтернеті можна знайти приклади від реальних бізнесменів:

 • Клієнти доручили ІП Феофанова В. С. і ІП Кулакову П. А. перевезення вантажу на 1 580 000 рублів — машина виїхала, вантаж так і не прибув. Заведено кримінальну справу (код АТИ -298 749).
 • Два договори з ТОВ «МТК» закінчилися тим, що контактна особа і водії перестали виходити на зв’язок.
 • Перевезення ТОВ «Автолідер» ІПН 7719740208 після завантаження закінчилася тим, що водій перестав виходити на зв’язок, а телефони в компанії переадресовують виклик на номер, який не має нічого спільного з вантажоперевезеннями.
 • Іноді створюється так званий піратський корабель-матка» — це фірма, яка має хороший рейтинг, респектабельна, працює вже багато років. Від її імені ведуться переговори і розсилаються заявки на перевезення. Коли потенційний клієнт готовий везти вантаж, йому терміново пропонують переукласти договір з іншою компанією. Але це вже «корсар-одноденка» — пропустить через себе кілька десятків замовлень на перевезення, принесе гроші основної компанії і піде в банкрутство. Так працювала компанія «Miraklas», вона ж UAB «Reklamos laikrastis».

2. Занадто довгий термін доставки

Це пов’язано з тим, що найдешевший варіант доставки — через ж/д або по морю, але в такому випадку термін сягає від 30 днів у першому і до 60 днів у другому випадку.

Уявіть, що ви замовили партію електроніки, щоб продати її в переддень Нового року. Щоб вона прийшла в термін, замовлення потрібно оформити 1 жовтня — тоді можна розраховувати на її отримання 15-20 грудня. Відповідно, якщо товар потрібен раніше, він повинен бути готовий заздалегідь.

Актуальність може не загубитися, але знижується до мінімального рівня. Так ці найменування із сезонного товару, який міг принести максимум виручки, перетворюються на позиції, які потрібно продавати протягом року.

Така ж ситуація, якщо привезти технологічну новинку. Ваші конкуренти напевно звернуться до більш швидкого перевізнику, щоб запропонувати своїм клієнтам особливі варіанти новорічних подарунків. А ви ризикуєте опинитися в числі останніх — наприклад, всі вже куплять гаджет, а у вас він тільки з’явиться в наявності.

3. Весь час треба контролювати якість

Часто вантажоперевезення з Китаю включають спілкування з кількома учасниками: диспетчер, працівник складу та інші ланки бізнес-ланцюга. Вам доводиться уточнювати у представників декількох компаній місцезнаходження і терміни прибуття вантажу. Тому якщо ви хочете отримати більше прибутку, замовляючи товари з Китаю, потрібно вибирати перевізника, який пропонує можливість позбутися цього контролю.

Розглянемо, як уникнути цих ризиків і який варіант доставки насправді вигідніше.

Як отримати вантаж з Китаю і не залишитися банкрутом

Звичайно перевізник пропонує три варіанти: море, авіа і ж/д.

За класикою порівнюються ціни за варіантом «тариф х вага = ціна» і вибирається найдешевший спосіб. Але є й інший фактор — період реалізації та доходу за період. Закупник при виборі доставки дуже часто забуває, що може набагато швидше обернути товар при більш швидкої поставки, а також не враховує коефіцієнт коливання курсу і вартість грошей в місяць.

Давайте на практиці порахуємо, який вид транспорту і при яких обсягах буде вам логістично вигідніше. Візьмемо конкретний приклад із практики Fialan.

Товар: ТВ-приймачі (цифрові декодери) і розумні гаджети — ці товари належать до категорії сезонних

Пік продажів: Новий рік, 23 лютого і початок теплого періоду

Інвойсова вартість: 18 500 $ при обсязі 3,5 куба і вагою в 1 тонну

Це розрахунки на основі приклади, які наочно демонструють, наскільки важливо при виборі транспорту для доставки враховувати вартість грошей, оборотність та коефіцієнт коливання курсу національної валюти.

У нашому випадку товар від замовлення до повної реалізації авіа займає 22 дні. При тому, що вартість доставки буде в цьому випадку на 4500 $ вище, ви значно швидше отримуєте товар на склад (7 днів замість 45) і практично нівелюєте ризик «потрапити» на курсі.

За той час, поки товар йшов би до вас морем, ви могли б 3 рази повністю обернути його, якби він був доставлений за допомогою авіа. А це означає, що можна значно швидше виводити на ринок сезонні товари, позбавлятися від залишків непроданих і не заморожувати гроші.

У нашому випадку дохід від реалізації за 3 циклу становить 6 114 $, що на 20% (1 000 $) вище, ніж при реалізації товару, доставленого морем.

Також не варто забувати про форс-мажорів при перевезеннях морем взимку. Дуже часто замовники стикаються з проблемою «замерзлого моря», пропажами контейнера, а також проміжними перевантаженнями і організацією додаткового транспорту.

Авіадоставка усуває ці фактори і працює за принципом «вчора завантажили — завтра отримали».

Замість висновку

Якщо ви торгуєте з Китаєм, обов’язково звертайте увагу не тільки на вартість доставки, але і на вартість грошей, коефіцієнт коливання курсу валюти і оборотність товару. Якщо продаєте сезонні або дорогі, але не об’ємні товари, обов’язково зверніть увагу на авіадоставку — вона значно скорочує період реалізації товару, що дозволяє вам швидко привозити необхідні новинки і знижує ризик залишитися нереалізованими продуктами до наступного року.

Компанія Fialan спеціалізується на експрес-авиадоставках з Китаю, і для підприємців з Клубу Директорів ми підготували спеціальні тарифи. Запитати їх можна, заповнивши форму нижче.

Якщо ви хочете отримати своє замовлення до Нового року, то рекомендуємо вам поквапитися. Вчасно оформлений замовлення дозволить вам отримати його в строк.Ірина Ободовська

Директор Московського офісу
В
Fialan

Експерт в області імпортно/експортних операцій з Китаєм.

  This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Як мені консалтинг по збільшенню продажів продавали


28 ідей, як вбити заперечення «Я подумаю»


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


5 проблем вашого бізнесу, які необхідно терміново вирішувати. З лайкою від Олександра Гельмана


Які 3 найбільш важливих питання задати РОПу на співбесіді?Авторизуватися для коментування: