Як виховати в дитині лідера

5

…або 8 якостей, за які дитина скаже вам «спасибі»

Навчання в школі, а потім в університеті — це не єдиний і навіть не головний фактор, що визначає наше подальше життя. Більшість вчителів нічого не говорять про навички, які знадобляться, щоб стати справжнім лідером.

Зате це можуть зробити батьки. Так що у ваших силах виховати дитину так, щоб йому не страшні ніякі перешкоди.

Маркетолог Надя Хойя (Nadia Khoja) описала 8 якостей, які ви повинні вкласти в своїх дітей, перш ніж вони зроблять крок у доросле життя.

1. Сила волі

Іноді життя ставить підніжку тому, щоб досягти успіху, потрібно мати «товсту шкіру». Кожний підприємець повинен володіти силою волі і рішучість, щоб спробувати зробити те, що одного разу не вийшло.

Як виховати:

Дозволяйте дитині виражати емоції і не применшуйте його почуття. У той же час, допоможіть йому зрозуміти, що невдача — це не кінець світу, і досягти мети можна тільки завдяки наполегливості.

2. Креативність

Потрібно мати живий розум, щоб знаходити нестандартні рішення в складних ситуаціях. Творче мислення — це той фундамент, на якому великі підприємці будують імперії.

Як виховати:

Дозволяйте дитині грати, саме так вона використовує всю свою творчу енергію. Але переконайтеся, що ці рухливі ігри, різноманітні і не обмежуються екраном комп’ютера або мобільного телефону.

3. Працьовитість

Кращі підприємці ніколи не цураються нудною або важкої роботи, незалежно від того, яких висот вони досягли. Для цього дитина з ранніх років повинен навчитися цінувати працю.

Як виховати:

Культивуйте в дітях самостійність, доручаючи їм роботу по дому і інші важливі обов’язки. У той же час, попрацюйте над собою — не лінуйтеся, годі сидіти в телефоні, і тоді діти будуть брати з вас приклад.

4. Допитливість

Коли людині цікаво, як влаштований світ, велика ймовірність, що він захоче зробити його краще своїми досягненнями. Підприємці — це вічні студенти, які постійно шукають способи для саморозвитку.

Як виховати:

Заохочуйте захоплення та інтереси дитини, навіть ті, які здаються дивними. Періодично відвідуйте разом музеї чи розважальні центри, залишивши всі гаджети будинку.

5. Впевненість у собі

Віра в себе та власні сили — це основа успішного життя. Без цього неможливо йти вперед, незважаючи ні на що, ризикувати, домагатися поставленої мети.

Як виховати:

Хваліть дитину за наявність власної точки зору і давайте йому можливість приймати рішення самостійно. Навіть якщо би ви вчинили по-іншому, дозвольте дитині зробити вибір і вчитися на своєму досвіді.

6. Емпатія

Здатність вибудовувати здорові відносини і підтримувати інших людей — це безцінне якість. Успішний підприємець розуміє важливість емпатії та налагодження контактів, адже ніхто не захоче працювати з егоїстом.

Як виховати:

Поважайте індивідуальність своєї дитини і його точку зору, заохочуйте прояв почуттів та емоцій. У той же час, навчіть сина чи дочку бачити в кожній людині щось хороше.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

7. Оптимізм

Справжній підприємець зобов’язаний бути оптимістом. А як інакше зробити цей світ краще? До того ж, від такого позитивного підходу виграють і стосунки з оточуючими, і самопочуття.

Як виховати:

Оптимізм заразливий, так що показуйте приклад. Надихайте дитини історіями про подолання труднощів і фокусуйте увагу на радісних подіях, що відбуваються в світі. Так він навчиться мислити позитивно.

8. Чуйність

Справжні підприємці розуміють важливість соціальної відповідальності, нехай це ніяк не вплине на прибуток компанії. Адже вони хочуть зробити світ кращим не тільки для себе, але і для оточуючих.

Як виховати:

Заохочуйте дитину допомагати сусідам або знайомим. Він може вигуляти собаку хворого одного або допомогти літній жінці донести важкі сумки до будинку. Виховуйте свідомість на своєму прикладі, беручи участь у благодійних проектах в якості волонтера.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: