Як використовувати свої сильні сторони? 3 ради від Маска, Цукерберга і Баффета

6

Музиканти знають: щоб навчитися грати на якомусь інструменті, потрібно відпрацьовувати те, що викликає труднощі, а не те, що вже і так добре виходить. Якщо ви чудово граєте гами на гітарі, але ніяк не навчитеся швидко переставляти акорди, який сенс продовжувати налягати на перші? Краще приділіть час другим!

Але цей наймудріший рада для перспективних музикантів не працює у випадку з підприємцями. Вони повинні надходити навпаки: менше займатися тим, що у них не дуже добре виходить, і сконцентруватися на тому, в чому вони сильні. Якщо вони вкладуть гроші і енергію в свої переваги, про недоліки ніхто і не згадає.

На підтвердження цієї точки зору успішний підприємець Серхат Пала (Serhat Pala) приводить в приклад історії трьох мільярдерів, які зробили ставку на свої сильні сторони і не прогадали.

Дослідження і розробки

Ілон Маск і його підхід до розвитку бренду Tesla — це вдалий приклад того, як фокус на один аспект бізнесу може дати потужний поштовх для розвитку компанії. Маск, як справжній любитель вирішувати завдання і прихильник технологій, приклав всі зусилля, щоб перевершити всі очікування від продукту Tesla.

Згадайте, коли ви в останній раз бачили рекламу таких автокомпаній, як Ford, Nissan або Volkswagen. Готовий посперечатися, що це було як мінімум раз за останні кілька годин. А тепер подумайте, коли ви в останній раз бачили рекламу Tesla. Я впевнений, що не згадається жодної. Але чому-то все одно про цей бренд знають всі.

Справа в тому, що Tesla часто мелькає в новинах, але не у вигляді реклами, а тому що цей продукт змінює всю індустрію. Всіх засліпив дизайн.

Ось, що говорить сам Маск: «Ми не витратили ні копійки на рекламу Tesla. Весь капітал пішов на дослідження і розробки, конструювання, дизайн і виробництво, щоб створити найкращу в світі машину. Коли вирішується питання про витрати, ми задаємося питанням, чи зробить це краще наш продукт. Якщо відповідь — ні, то ми не будемо витрачати гроші».

Незалежно від того, що є вашим перевагою — виробництво або маркетинг, зробіть на цьому акцент, і вас помітять. Коли мова йде про формування бюджету, вкладіть більшу частину грошей в те, що вам вдається найкраще.

Складність полягає лише в тому, що ваш продукт або послуга має дійсно вражати уяву.

Великі цифри

Засновник Facebook Марк Цукерберг задався метою привернути на сайт якомога більше користувачів практично відразу після його створення. В ті незапам’ятні часи у Facebook ще були конкуренти, на зразок MySpace або Friendster. Але поки ці платформи відволікалися на музичний контент і продовжували зберігати віртуальний бар’єр між обліковими записами користувачів, Цукерберг зрозумів усю важливість спілкування в соціальних медіа.

Спілкування призводить до закладу контактів, а контакти призводять до збільшення кількості користувачів. Чим більше користувачів, тим більше вплив, ніж більше впливу, тим більше сарафанного радіо, чим більше сарафанного радіо, тим більше користувачів. Коло замкнулося. Для Цукерберга ця стратегія була всім, тому кожен аспект розвитку Facebook переслідував одну єдину мету — залучення нових людей.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

За словами одного із співробітників Facebook, Цукерберг одного разу сказав: «Я не прийму жодної ідеї, яка не допоможе збільшити загальну кількість користувачів».

Не важливо, чим займається ваша компанія. Чим більше людей знає про продукті чи послузі, яку ви надаєте, тим краще. Для цього може знадобитися посилення реклами або вищезазначені дослідження і розробки, але якщо ви досягнете так званої критичної маси клієнтів, сарафанне радіо не змусить себе чекати.

Єдиний нюанс полягає в тому, що ваш продукт або послуга має звертатися до широкого кола споживачів. Ось чому ця стратегія добре працює з соціальними медіа. Якщо ви не належите до нишевому ринку, коло цільової аудиторії звузиться.

Стійкість

Ваша сильна сторона може полягати у таких простих речах, як терпіння і стійкість. Візьмемо, приміром, генерального директора холдингу Berkshire Hathaway Inc. Уоррена Баффета. Купа людей вмовляла його вкласти гроші в акції хай-тек компаній, але він витримав натиск, бо мав власну інвестиційну стратегію і залишився вірним їй.

Якщо максимально спростити цю стратегію, вона виглядає так:

● зрілі, стабільні компанії, які виробляють товари першої необхідності,

● компанії, які, швидше за все, залишаться на плаву через 50 років,

● фокус на жменьці акцій, незалежно від того, скільки компаній у вашому інвестиційному портфелі (приблизно дві третини вкладів Баффета сконцентровані на невеликій кількості акцій).

Як видно, високотехнологічні компанії не відповідають цим критеріям. Їм потрібно занадто багато часу, щоб закріпити свій бренд на ринку і стати впливовими. Наприклад, в Apple Баффетт зважився інвестувати тільки тоді, коли знайшов повну впевненість, що ця компанія досить стійка і може принести солідні дивіденди Berkshire Hathaway Inc.

Однак у цій стратегії є одне «але». Якщо ви боїтеся ризикувати, зв’язуючись з високотехнологічними компаніями, велика ймовірність втратити гарну можливість для інвестицій. У Баффета достатньо терпіння, щоб дочекатися потрібний момент. Але якщо інтуїція підказує вам, що он той гучний стартап має велике майбутнє, цілком можливо, що так і є.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: