Як виростити дочку успішною? 7 порад батькам дівчаток

6

Рут Бейдер Гінзбург (Ruth Bader Ginsburg)— 83-х річна суддя Верховного суду США, яку колеги характеризують як тиху, стриману і навіть похмуру. Між тим, вона змогла стати другою в історії Америки жінкою, що займає таку посаду (і першою жінкою-єврейкою), незважаючи на численні перешкоди з боку суспільства.

Якщо ви хочете, щоб донька виросла успішною і впевненою в собі, ця дама стане гідним прикладом для наслідування. В статті на сайті Inc.com опублікована добірка рад гінсбург батькам дівчаток. Отже, з чого варто навчити дочку перш, ніж вона вирушить у доросле життя:

1. Багато читати.

Це — чудовий внесок у майбутнє дитини будь-якої статі, який дозволить йому розвиватися і пізнавати світ, тренувати свій мозок і бути цікавим співрозмовником. Рут з вдячністю згадує про матір, яка рано померла, але встигла своїм прикладом прищепити їй любов до книг.

2. Бути незалежною.

Зробіть так, щоб ваша дочка знала, хто вона насправді, і при будь-яких обставин залишалася вірною своїм принципам. Товариство не раз спробує нав’язати їй ту чи іншу роль — потрібно бути готовою дати відсіч.

3. Вчитися у кращих.

Кожен може назвати одного або двох наставників, які справили значний вплив на його долю або кар’єру. Гінзбург, наприклад, з теплотою згадує професори Джеральда Гюнтера з Колумбійської юридичної школи, який надихнув її на перше досягнення — влаштуватися клерком в офіс федерального судді.

Цікавий факт — Рут була однією з кращих учениць класу, але не змогла зайняти гідну позицію, з-за своєї статі та наявності дитини. Втім, пізніше вона подолала цю перешкоду.

4. Вміти іноді пропускати щось повз вуха.

Гінзбург вважає кращим радою у своєму житті той, що отримала в день весілля від свекрухи: «Іноді варто прикинутися глухий — це сприяє успішному шлюбу». Дотримання цього правила допомогло Рут не тільки в сімейному житті, але і в роботі. Вона впевнена, що «реагуючи на що-то в запалі і гніві, ми втрачаємо здатність діяти адекватно, тому часом варто зробити вигляд, що ви чогось не почули».

5. Менше турбуватися і більше діяти.

Озираючись назад, ми вважаємо багато подій само собою зрозумілими, але Гінзбург цілком могла не добитися успіху і не побудувати блискучу кар’єру. Вона народилася у звичайній родині скромного достатку і двічі до свого повноліття втрачала близьких (мати і шестирічну сестру).

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

Коли Рут вирішила поступити в юридичну школу, серед американських адвокатів було 3% жінок, а серед суддів апеляційних і того менше — всього одна. Більш того, відсутні закони, що забороняють роботодавцям звільняти вагітних співробітниць. Та що там, до моменту, коли жінки, нарешті, отримали право оформляти на своє ім’я кредитні картки, залишалося ще 20 років!

Рут згадує, як свекор сказав їй: «Вистачить переживати! Просто знайди спосіб домогтися того, чого хочеш».

6. Ніколи не здаватися.

Гінзбург називає себе везучою, так як змогла подолати всі несприятливі обставини. А їх було чимало:

  • завагітнівши, вона була знижена на посаді;
  • у США процвітав сексизм, з яким уряд не намагався боротися. Отримавши посаду адвоката у Верховному суді, Рут першим ділом оскаржила закон, що встановлює різний мінімальний вік легального споживання алкоголю для чоловіків і жінок;
  • отримавши роботу в Rutgers University, перший час вона заробляла менше, ніж колеги-чоловіки. Вважалося, що жінка завжди може розраховувати на гроші чоловіка, тому їй можна урізати ставку.

Все це не завадило гінсбург домогтися високого положення в суспільстві і зробити кар’єру. Висновок — успіх залежить не від зовнішніх обставин, а від вашої реакції на них.

7. Не виходити заміж за випадкового чоловіка.

Важливо пов’язати долю з правильною людиною. Рут познайомилася з чоловіком, Мартіном Гінзбургом, коли вони обидва були студентами Корнеллського університету. Він також став адвокатом, а пізніше, коли дружина отримала роботу мрії, переїхав з нею з Нью-Йорка до Вашингтона і позбувся потенційно прибуткових інвестицій, які могли пошкодити її кар’єрі. А ще взяв на себе приготування їжі для всієї родини.

Мартін Гінзбург помер в 2010 році. Рут каже: «Одна з головних успіхів у моєму житті — шлюб з Мартіном. Він надихав мене, був першим читачем і критиком статей і текстів виступів, завжди залишався на моїй стороні. Не буду приховувати — без нього я б не отримала місце у Верховному суді».Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: