Як виростити успішного дитини? 10 порад батькам від командира ВМС США

5

Відставний командир Navy SEAL Білл МакРейвен (Bill McRaven), який очолював місію з усунення Усами бен Ладена в 2011 році, написав книгу «Make Your Bed: Little Things That Can Change Your Life…And Maybe the World», яка очолювала список бестселерів New York Times.

Це 144 сторінки прикладів з життя військовослужбовців, показують, що дійсно цінно в сучасному світі. Рекомендуємо прочитати її цілком, а поки що публікуємо переклад 10 найбільш важливих пунктів. Ось чому варто навчити своїх дітей…

1. Щоранку першим ділом заправляти ліжко.

Білл і сам дотримується цього правила ось уже чотири десятки років, з тих пір, як був курсантом. Він розповідає про те, як спостерігав за Саддамом Хусейном під час його перебування у в’язниці і помітив, що той не дбає про дотримання порядку в своїй камері.

«Іноді таке просте дію може допомогти почати день правильно і дати вам енергію для великих звершень», говорить МакРейвен.

2. Працювати в команді.

Цю пораду можна знайти в будь-якій книзі про лідерство, а МакРейвен підтверджує його прикладами з життя. Він розповідає про те, що під час тренувань SEAL члени групи повинні нести з собою важку човен, куди б вони не йшли. Їм доводиться шукати спільну мову і працювати спільно, щоб виконати завдання.

Через багато років, опинившись на керівній посаді і отримавши важку травму під час стрибка з парашутом, Білл переконався в справедливості своєї теорії. Безліч людей, від його дружини до високопоставлених чиновників, об’єднали зусилля, щоб повернути їй віру в себе і допомогти врятувати кар’єру.

«Ви нічого не доб’єтеся в поодинці. Пам’ятайте про те, що ваш успіх залежить від інших людей, і постарайтеся завести якомога більше друзів», радить він.

3. Не судити про людей поверхнево.

Значення має лише розмір серця», стверджує Білл.

У своєму виступі перед випускниками Техаського університету він розповів про групу дівчат-стажистів SEAL, зростання найвищою з яких дорівнював півтора метрів. А в книзі згадав про одне з в’єтнамських спецназівців, маленьку людину, який отримав медаль за відвагу і багато раз пробирався на ворожу територію, щоб врятувати поранених товаришів по службі.

До того, як дізнатися про його заслуги, Білл не сприймав цієї людини всерйоз через його зростання. Пізніше він визнав, що це було великою помилкою.

4. Прийняти той факт, що життя несправедливе.

МакРевен згадує, що під час тренувань SEAL інструктори часто карали курсантів без причини, змушуючи скупатися одягненими в океані, а потім котитися по піску до тих пір, поки ті не ставали схожими на цукрове печиво.

«Як думаєш, чому сьогодні вранці ти став цукровий печивом?», запитав якось Білла інструктор. «Тому що життя несправедливе. І чим раніше ти дізнаєшся про це, тим більшого доб’єшся».

Іноді життя підкидає неприємні сюрпризи. Найуспішніші з нас приймають цей факт і йдуть вперед, незважаючи ні на що.

5. Використовувати невдачі для саморозвитку.

Білл розповідає про те, як був покараний інструктором за погані результати тесту двома годинами додаткових тренувань щодня.

«Цей випадок міг мене зламати, але сталося протилежне — я став кращим плавцем у своєму класі», згадує він.

[Замок] замок [id=8672] не існує або замок за замовчуванням був видалений.

6. Ризикувати.

МакРевен згадує, як готовність піти на ризик допомогла йому організувати операцію з порятунку заручників в Іраку. Місія пройшла успішно, але, ризикуючи, потрібно бути готовим до невдачі.

«Життя — це боротьба, і імовірність провалу завжди присутня. Але ті, хто зволікає з-за остраху помилитися, ніколи не досягнуть вершин і не зможуть повною мірою розкрити свій потенціал. Тільки ризикуючи, ви дізнаєтеся, на що здатні», говорить він.

7. Бути мужніми.

Білл розповідає про тренуваннях SEAL у водах, що кишать акулами, коли курсантам доводилося обличчям до обличчя зустрічатися з одними із самих кровожерливих вбивць на планеті. Такою була ціна за те, щоб стати спецназівцем.

«Для того щоб конкурувати і домагатися успіху, вам знадобиться мужність. Воно є в кожному з нас, треба лише зазирнути у себе», говорить МакРейвен.

8. Рости над собою при кожному зручному випадку.

«У числі інших місій SEAL є атаки на кораблі противника, в ході яких доводиться плисти під водою, використовуючи тільки глибиномір і компас. Це дуже страшно. Але такий досвід допоміг мені пізніше, коли довелося командувати людьми і спостерігати, як вони реагують на загибель товаришів по зброї», пише Білл.

«У якийсь момент ви зіткнетеся зі складними моментами в житті. Якщо не розставання з коханою людиною, то щось ще зламає ваш дух і змусить задуматися про майбутнє. В такі моменти поверніться подумки до свого минулого досвіду і вийміть з пам’яті найкращі моменти», рекомендує він.

9. Підбадьорювати інших людей.

МакРейвен розповідає про тренування курсантів на морозі, бруду, після яких багато були на межі. Інструктори пообіцяли, що, якщо п’ятеро підуть за власним бажанням, іншим дозволять зігрітися біля вогнища. Замість цього курсанти почали співати, підбадьорюючи один одного, і прийняли рішення терпіти позбавлення спільно.

«У найскладніші часи постарайтеся бути вище болю і розчарування, залишайтеся сильними і даруєте надію оточуючим. Надія — найцінніша валюта в світі», пише він.

10. Не здаватися.

Курсанти SEAL можуть піти в будь-який час. У класі МакРейвена спочатку було 150 чоловік, до випуску дійшли тільки 33. Ті, хто прийняв рішення залишити навчання, повинні були тричі подзвонити у дзвін, який знаходився в центрі комплексу.

В перший день навчання інструктор повідомив МакРейвену і його однокласникам, що його мета змусити всіх їх зателефонувати в цей дзвоник. А потім додав:

«Якщо ви підете, то будете шкодувати про це до кінця життя. Немає нічого простіше, ніж все кинути».

Білл згадує про 19-річного солдата, який служив під його командуванням. Хлопець втратив обидві ноги в результаті поранення, обзавівся протезами, але не зневірився.

«У житті багато складнощів», пише МакРейвен. «Але кому-то завжди гірше, ніж тобі. Ніколи, ніколи, не дзвони в дзвоник!».Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: