Як виростити видатного підприємця? 5 порад від батька Ілона Маска

7

Всі успішні бізнесмени колись були дітьми і перші важливі уроки отримали від батьків. Для Серхата Пала (Serhat Pala) одним з прикладів мудрого батька є Еррол Маск. У своїй статті він сформулював п’ять порад, які допомогли Эрролу виховати свого сина Ілона Маска всесвітньо відомим підприємцем.

Новий досвід розширює свідомість молодих людей

Ілон, його брат і сестри об’їздили весь світ зі своїм батьком, який дав їм можливість побачити і випробувати багато нового.

Що ми можемо з цього винести

Новий досвід важливий для особистісного зростання. Напевно, було б здорово, якщо б кожен міг постійно їздити по світу в пошуках нових відчуттів. Але навіть якщо у вас немає приватного літака (як і у більшості людей), існує маса можливостей того, як ви можете урізноманітнити життя своїх дітей. Інтернет, книги, наукові центри, освітні програми, недорогі семінари, заняття і навіть етнічні ресторани допоможуть розширити кругозір дитини (і ваш заодно).

Навіть інтроверти можуть стати успішними лідерами

Батько Ілона каже, що його син — інтроверт, і зазначає, що на вечірці він швидше піде в бібліотеку господаря і поринути в читання, ніж змішається з натовпом.

Що ми можемо з цього винести

Як довів на власному прикладі Ілон, навіть яскраво виражений інтроверт здатний не тільки генерувати блискучі ідеї, але і бути талановитим керівником.

Ніколи не рано залучати своїх дітей до того, чим вони цікавляться

Коли Ілону було 11, батько взяв його на лекцію про комп’ютерах, як раз на зорі цієї індустрії. Після лекції він поспілкувався з провідними експертами на тему нових технологій, і ті змогли переконати Еррола купити синові комп’ютер. Не даремно! Ілон всерйоз захопився програмуванням і вже через рік продав свою першу відеогру.

Що ми можемо з цього винести

Заохочуйте захоплення своїх дітей, особливо їх любов до техніки. Якщо ви помітили, що якась нова іграшка зацікавила вашої дитини, не бійтеся пробувати. Можливо, його інтерес швидко згасне, але може трапитися і так, що це захоплення допоможе йому розвинути здібності і швидше домогтися успіху в майбутньому.

Незалежно від того, наскільки ви багаті, важливо прищепити дитині почуття відповідальності з допомогою праці

Маски — дуже заможне сімейство. Але, незважаючи на це, Еррол Маск наполіг на тому, щоб його діти самі прибирали оселю та стригли газон. Зазвичай в Південній Африці таку роботу виконує наймана прислуга, так що було дуже дивно бачити, як це роблять спадкоємці великого капіталу.

Що ми можемо з цього винести

Дітям із заможних сімей занадто просто стати зніженими і приймати такий спосіб життя, як належне. Не має значення, чого ви досягли в житті і який ступінь комфорту можете забезпечити своїм дітям, ваше завдання — прищепити їм повагу до праці. Досягти цього можна, тільки якщо вони самі будуть працювати.

ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ >>

Дозволяйте дітям ризикувати по-крупному. Навіть якщо ви втратите гроші, урок буде безцінним

Мабуть, не всі можуть виділити своїм дітям 28 000 доларів (45 000 доларів за сьогоднішніми мірками), щоб вони в 20 з невеликим почали власний бізнес. Еррол зробив це в 1995 році, дозволивши синам відкрити компанію з розробки програмного забезпечення. В той час весь світ ще тільки звикав до існування інтернету, але компанія мала успіх і пізніше була продана за 300 мільйонів доларів.

Що ми можемо з цього винести

Більшість з нас не може зробити своїм дітям такий щедрий подарунок, як Еррол. Але головне тут — довіру, яку ви висловлюєте молодому підприємцю. Навіть невелика сума грошей на відкриття стартапу послужить хорошим внеском у його успіх (просто переконайтеся, що ваше чадо дійсно збирається вкласти ці гроші в бізнес).

Для мене найважливіший рада — це підтримка подає надії бізнесмена. У Ілона та Ерола Масков непрості взаємини. Але що б Ілон не говорив про свого батька по закінченні років, очевидно, що без його досвіду і допомоги він не зміг би досягти таких висот. А ми можемо використовувати ці поради, щоб виховати нове покоління видатних підприємців.Ксенія Єрьоміна
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: