Як я перетворив 1 000 доларів і пікап в компанію, яка приносить 3 млн в рік

5

Леві Кінг (Levi King) — генеральний директор та співвласник «Nav», створив перший бізнес у 23 роки. Компанія по виробництву, встановлення та сервісного обслуговування дорожніх знаків починалася з 1 000 доларів і старого пікапа. Через три роки, на момент продажу, підприємство приносило в середньому 3 мільйони доларів. У своїй статті для журналу «Inc.» Леві розповів про п’ять важливих уроках, які виніс із цього досвіду.

1. Здійсніть «стрибок віри», але спочатку підготуйтеся до нього

Потрібна сміливість, щоб залишити офісну роботу з передбачуваним графіком і створити свою справу. У якийсь момент вам доведеться затримати дихання і пірнути, але для початку варто взяти кілька уроків плавання.

Приведіть в порядок свої фінансові справи, наскільки це можливо. Гарна кредитна історія підвищить ваш авторитет в очах банкірів і постачальників, а негативна або відсутня зменшить шанси на фінансування зі сторони і може створити певні труднощі в майбутньому.

До того, як почати бізнес, я вважав за краще розплачуватися готівкою по максимуму і не брати в борг. У результаті зіткнувся з відмовою у видачі кредиту.

Також не завадить отримати базові знання в бізнес-сфері. У цьому вам допоможе інтернет, де можна безкоштовно або недорого знайти масу курсів і літератури.

2. Будуйте бізнес поетапно

Спочатку я був єдиним працівником в компанії. Переконавшись, що обслуговування знаків приносить прибуток, найняв першого співробітника, делегував йому свої завдання і зосередився на вивченні процесу установки. Коли виявилося, що і установка — вигідна справа, додав виробництво. Компанія розвивалася поступово.

Не нехтуйте замовленнями зі скромною прибутком. На самому початку своєї діяльності я встановив один знак для виробника шин. У підсумку це призвело до підписання контракту на 250 000 доларів!

3. Налагодьте стосунки з постачальниками та продавцями

Кращим вкладенням в бізнес, який я зробив на старті, були мої постачальники та продавці. Щоб вибудувати з ними довірчі стосунки, знадобилося багато часу і сил, але це дозволило створити сприятливу атмосферу і уникнути таких проблем, як нестача грошей для виплати заробітної плати або необхідність скорочення частини працівників.

Постачальники і продавці інвестують у ваш успіх стільки, скільки не зможе жоден банк. Хороші відносини з ними не раз допоможуть вам у важку хвилину.

4. Шукайте замовлення та тесните конкурентів

Контракти і клієнти не прийдуть до вас самі — доведеться докласти зусиль. Я ночами роз’їжджав на машині в пошуках пошкоджених знаків, до яких міг би дістати зі своєї драбини. Інші сервісні компанії брали близько 90 доларів в годину, а я телефонував власнику знака і пропонував свої послуги за вдвічі меншу суму. Результатом такого підходу став постійний потік замовлень. Це працювало з двох причин:

  • всі люблять економити;
  • я просив 45 доларів, але викладався на всі 90.

5. Вчіться продавати

Продажу не були для мене чимось простим і природним. Я читав книгу за книгою, але, щоб насправді навчитися, довелося взяти телефон і почати дзвонити. Під час кожного дзвінка я обливався потом, але продовжував, розцінюючи їх, як необхідну для успіху практику.

Не грало ролі те, що іноді я забував слова, плутався в думках або не знав, що відповісти на заперечення співрозмовника — іншої можливості стати хорошим продавцем не існувало.

У ваших інтересах зіткнутися зі своїми страхами лицем до лиця, щоб якомога швидше освоїти необхідні для ведення бізнесу навички: навчитися вести переговори, створювати презентації, писати тексти і т. п. Це — єдиний шлях.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Микола Мохов: Не купуйте биткоин. Купуйте токени Котів


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Нові зв’язки на все життя


Крутий кейс просування крутого продукту


Вадим Дозорців: у топ-менеджерів не вийде умити руки


Ія Имшинецкая: сегментування — це грядкиАвторизуватися для коментування: