Як залучати клієнтів у 2017 році

6

Інститут контент-маркетингу протягом року збирав статистику і склав картину, куди рухається маркетинг. У цій статті вони розповідають про найбільш важливих питаннях, якими будуть займатися маркетологи в майбутньому році. КД публікує адаптований переклад матеріалу.

Пункти списку розташовані у випадковому порядку. Вони всі однаково важливі, їх актуальність залежить виключно від ваших персональних маркетингових завдань.

В одному ми можемо бути впевнені напевно: створення та розповсюдження контенту, що не відноситься безпосередньо до товарів і послуг, які ви хочете продати, з року в рік стає все більш важливим.

1. Створення дієвої стратегії маркетингу

Майже в кожному своєму виступі я питаю слухачів, фіксується стратегія маркетингу в їх компаніях документально. На жаль, ствердно відповідають небагато. Наші дослідження свідчать, що компанії, які чітко сформулювали маркетингову стратегію і час від часу її переглядають, мають більше шансів на успіх.

Навіть якщо вам (експерту, читає ці рядки) це здається примітивним, не варто упускати стратегію з виду. Ми як і раніше занадто зациклені на кампаніях і просуванні продуктів, хоча замість цього мали б задуматися про просто корисної та цікавої інформації, якою можемо поділитися з клієнтами.

Про те, як скласти план маркетингових заходів, читайте в статті Достана Мишелова: 7 кроків до зваблення клієнтів

2. Нативна (природна) реклама

Я часто порівнюю нативну рекламу з «першої безкоштовної дозою» наркотику, звикнувши до якого можна братися за речовини важчі, а саме — контент-маркетинг (виключно в хорошому сенсі слова). Ми бачимо безліч прикладів, коли компанії домагаються успіху завдяки платному природному просуванню свого контенту.

Чому це настільки важливо? 5 років тому компанії витрачали 80% бюджету на створення контенту і лише 20% — на його просування. Як на мене, співвідношення змістилося, тепер підприємці більше зусиль докладають для поширення і популяризації контенту.

3. Маркетинг впливу

Маркетинг впливу («лідери думок») завжди був важливою темою, але за останні півроку, мабуть, і зовсім став однією з найважливіших. Здається, що практично в кожної компанії є свій контент і стратегія впливу, але лише деякі з них розробили по-справжньому ефективну стратегію.

Приклад лідера думок: 25 помилок підприємців від граблеведа Олександра Руденко

4. Маркетинг, націлений на результат

Які ваші цілі? Для чого ви створюєте контент? Робить він вплив на ваших покупців і потенційних клієнтів? Чи є у вас більш глобальна місія крім зростання продажів?

Деякі секрети клиентинга від Олександри Бацули

5. Відео і візуальний контент

Складно переоцінити важливість відео і візуальних історій для маркетингової стратегії. Але більшість брендів як і раніше покладаються на вірусні відео, а не на виробництво дійсно цікавих та інформативних роликів.

6. Snapchat

Скажу чесно, я не розумію феномену Snapchat, але мої просунуті колеги стверджують, що за ним майбутнє. Коли Snapchat перевершив Facebook за кількістю переглянутих відео, ми вирішили, що йому безперечно варто приділити увагу.

7. Facebook

Багато хто з нас на просторах Facebook збудували соціальні будинку. Ця потужна майданчик дає виняткові можливості для просування вашого контенту.

Найцікавіше — як розміщення контенту у цій соціальній мережі допомагає генерувати ліди.

Клуб Директорів в Facebook — 160 000 читачів

8. Команди і робочі процеси

Безліч грамотних маркетингових програм загинуло прямо на моїх очах із-за невірно збудованих робочих процесів і неадекватних співробітників, які не можуть справлятися з поставленими завданнями.

Про моделювання бізнес-процесів

Про ефективних командах

9. Контент-стратегія — канали і процес

Я вважаю, що найважливіше в стратегії інтелектуального контенту — це канали, по яким він рухається. Відмінний контент — це півсправи, але якщо ваша стратегія не бере в розрахунок юзабіліті і належним чином не використовує технології, то ваші зусилля приречені на провал. Щоб досягти довгострокового успіху, всі процеси мають бути виваженими і персоналізованими. Більшість компаній не думають за рамками кампаній.

10. Мобільні телефони

Вже встигли пограти в Pokemon Go? Скільки разів ми чули фразу: «У 20.. року мобільні телефони популярні як ніколи»?

Рік від року це твердження стає все більш правдоподібно, адже у кожного з нас є як мінімум одне бездротове пристрій. Скажімо прямо, якщо ваш контент складно сприймати з екрану мобільного пристрою, у мене для вас погані новини — мобільні телефони природним шляхом стали головним засобом сприйняття контенту.

11. Контент-технології

Попередження: перш, ніж ви визначитеся з технологією для вашого контент-маркетингу, переконайтеся, що розробили надійну стратегію. Краще сказати про цьому заздалегідь. Це вже не просто футуристичний погляд на контент, штучний інтелект і машинне навчання — це реальність, причому гідна вашої уваги.

12. Тексти

Тексти, як і раніше важливі, і, можливо, важливіше, ніж раніше. Багато маркетологи занадто захоплюються соціальними медіа та відео, забуваючи, що велика частина спілкування як і раніше передбачає тексти.

Чесно кажучи, пишуть сучасні маркетологи жахливо. У цьому році, незважаючи на розпал епохи соціальних медіа, текстів присвячено як ніколи багато постів — від пошуку фрілансерів до прийомів, які зроблять вас хорошим письменником.

Сергій Трубадур розбирає 8 типових помилок у текстах продають

13. Об’єднання з відділом продажів

Головна роль у більшості компаній відведена відділу продажів. Якщо ми не почнемо залучати їх до маркетингові процеси, то, повернувшись додому з семінарів, маркетологи просто не зможуть застосовувати отримані знання. Світ контент-маркетингу розширюється, об’єднуючи маркетологів і продавців.

Інфографіка: Як еволюціонували продажу

14. Окупність (ROI) та її вимірювання

Назва говорить сама за себе. З року в рік найпопулярнішим питанням залишається: «Як мені зрозуміти, наскільки успішна моя програма контент-маркетингу?»

15. Автоматизація розсилок та маркетингу

Зовсім недавно я дізнався дещо про електронних листах. По-перше, зараз як ніколи для контент-маркетингових програм важлива електронна пошта. По-друге, більшість компаній (насправді 99%) щодня розсилають передплатникам спам під виглядом вмісту.

А потім, як роблять багато b2b-компанії, вони переходять до автоматизації маркетингу. Нещодавно один ведучий маркетинговий стратег висловив думку про те, що його колеги використовують не більше 10% функціоналу, який нам надає автоматизація маркетингу (в кращому випадку 10%). Іншими словами, більшість з нас неправильно користуються автоматизацією маркетингу.

Прочитайте про це у статті: Як перетворити ваш сайт в генератор b2b-лідів

16. Розподіл і просування вмісту

Знову ж, акцент зміщується з контенту на його просування. Це хороша тенденція. Ми більше не можемо дозволити собі створювати численні проекти, які ніколи не побачать світ.

17. Залучення виконавців

Ми розробили теорію контент-маркетингу під назвою «Історія контенту: нова ера маркетингу» спеціально для того, щоб допомогти залучити до процесу всіх його учасників. Праця вийшов корисним, але зупинятися на цьому ми не плануємо.

Контент-маркетинг — це підхід, це спосіб ведення справ, якщо завгодно. Але багато маркетологів раніше дотримуються моделі чотирьох Р (продукт, ціна, місце, просування).

18. Глобальне об’єднання

Це передбачає складні процеси, різношерстий штат, комунікативні та політичні нюанси, а також неоднорідність серед клієнтів і удаленку. У загальному і цілому управляти віддаленої компанією непросто.

Про аутсорсе — тут: 3 ефективних способу аутсорсить маркетинг

19. Організація медіа

Все більше і більше компаній прагнуть стати медійними. Red Bull став першим, хто організував свою медійну компанію всередині материнської. PepsiCo і Mondelez нещодавно оголосили про намір зробити відділи, які займаються контентом, самостійними одиницями. Це величезна протягом, і з’явилося воно не просто так.

Колеги, а які тенденції ви помітили в 2016 році, які отримають свій розвиток у 2017 році?


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Нам не цікаві заявки — нам потрібні продажу


7 ознак відстійного маркетингу


5 вибухових технік для зростання вашого бізнесу


Метод двох питань: чому прийоми зі шкалою оцінки працюють краще?


Як перемогти конкурентів Instagram і почати отримувати замовлення?


Перезавантаження FMCG продажу: 4 ключових моменти, що заважають вашому бізнесуАвторизуватися для коментування: