Як залучити й утримати кращих фахівців в 2017 році?

5

Тоні Делмеркадо (Tony Delmercado), операційний директор Hawke Media, вважає, що найважче доведеться тим компаніям, які не зможуть диференціюватися. Якщо ви робите щось по-справжньому класне і значуще, то будете притягати талановитих співробітників, як магніт.

Останнім часом багато говорять про застійні часи і кризу. Цифрова революція спричинила за собою невідповідність навичок кандидатів та вимог роботодавців, що ускладнило життя обом сторонам. Підприємці усього світу задаються питанням: «Як залучити кращих співробітників?». Але зробити це вдається не всім — за даними Talent Shortage Survey, 40% компаній не можуть закрити свої вакансії.

У поточних умовах, бізнесменам доведеться вкладати час і гроші в розвиток своїх співробітників.

Секрети утримання талановитих фахівців у 2017 році

Думаю, вам знайома ця стара (імовірно вигадана) історія про двох менеджерів, які обговорюють інвестиції в професійний розвиток своїх співробітників:

— «Що, якщо ми витратимося на їх навчання, а потім вони підуть?», представляє один.

— «Гірше буде, якщо ми не зробимо цього, і вони залишаться», парирує іншого.

Давайте дивитися правді в очі. Модель довічного найму застаріла, якщо взагалі коли-то була актуальною. За даними дослідження, проведеного Microsoft, у сучасних працівників час концентрації менше, ніж у золотої рибки — всього 8 секунд. Це позначається на їхньому ставленні до роботи — більшість сприймає поточне місце, як один з пунктів на шляху, і затримується на позиції в кращому разі 2-3 роки.

Не варто говорити: «Ось цим ви будете займатися протягом наступних 5-10 років», якщо не хочете відлякати потенційних співробітників. Покажіть їм блискучі перспективи!

Дозвольте розповісти вам про трьох найбільш ефективних, на мій погляд, принципи пошуку і утримання талановитих працівників.

1. Оцінюйте тільки результати

Корпорації витрачають мільйони доларів на будівництво розкішних офісів з усіма зручностями. Але мало хто цікавиться тим, як почувають себе в них співробітники.

Багато талановиті люди відмовляться від шикарного офісу (а може, і погодяться на більш низьку зарплату), якщо їм пообіцяти більшу автономність і гнучкість.

Шлях, який дозволить вам утримати кращих співробітників: зосередитися на результатах, а не на витраченому часу.

Талановиті фахівці по-справжньому люблять свою роботу, тому не прив’язуються до кількості годин. Вони зберігають високу продуктивність незалежно від того, де трудяться над проектом, так як турбуються про результат.

Якщо ваші люди можуть ефективно працювати, перебуваючи вдома, чому б не надати їм таку можливість?

Навіть великі компанії згортають на цей шлях. Expedia, наприклад, обрала так званий «модульний підхід» до розширення. Замість того, щоб відразу будувати великі офіси, прийнято рішення обзаводитися новими приміщеннями в міру потреби, щоб забезпечити співробітникам достатню гнучкість.

2. Допоможіть новачкам побачити перспективу

IBM це блискуче вдається. Онлайн-курс [email protected] допомагає новим співробітникам домогтися успіху в компанії і забезпечує їм підготовку перед початком роботи. Наявність адаптаційної програми дозволяє на 80% зменшити кількість тих, хто йде протягом першого року.

Будуть зірки працювати з вами, залежить від здатності показати їм, що відбудеться в найближчі 2-4 роки. Розбийте цей період на невеликі інтервали і продемонструйте, як співробітник буде зростати. Насправді, вам достатньо детально описати, кого ви хочете знайти, і як може розвиватися кар’єра цього фахівця. А потім переконатися, що саме таку роботу шукає кандидат.

В кінці цього періоду вам потрібно буде або запропонувати йому нову роль у своїй компанії, або допомогти відшукати нові можливості в іншому місці.

3. Не прив’язуйтесь до строгому графіку

У 2011 році Марк Кубан (Mark Cuban) інвестував 150 000 доларів в Tower Paddle Boards і отримав всього 260 000 доларів доходу. П’ять років потому, невеликий стартап приніс йому 10 мільйонів доларів. Ви здивуєтеся, але команда з 11 чоловік працює всього 5 годин в день!

Одним з головних тестів менеджера є те, чи може він довіряти людям, від яких очікує своєчасного результату. Подумайте про годинники, які ви проводите в офісі даремно: спілкуючись із співробітниками, вивчаючи сайти і т. п. Замість того, щоб збільшувати робочий день, запропонуйте співробітникам бути продуктивніше в максимально стислий час, а потім, коли справу зроблено, — піти додому.

Це допоможе зробити ваших людей більш продуктивними, креативними і лояльними, так як вони зрозуміють, що ви не очікуєте, що вони продадуть душу за зарплату.

Хочу сказати ще одну річ, яка може здатися очевидною. Ось вона: будьте крутими! Так, будьте крутий компанією!

Колеги, а у вас є секрети утримання талантів? Поділіться в коментарях!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: