Як залучити й утримати кращих співробітників?

6

Пройшли ті часи, коли люди воліли десятиліттями працювати на одному місці. Дослідження показують, що представники покоління «миллениалов» (народилися в кінці 80-х — початку 90-х років) затримуються в компанії в середньому на 4 роки і 4 місяці. Вони готові приносити користь роботодавцю рівно до тих пір, поки він у відповідь задовольняє його основні потреби.

Президент компанії «Fidelity Investments» Кейтлін Мерфі (Kathleen Murphy) впевнена, що стратегії, які підходять для підвищення лояльності клієнтів, можуть успішно застосовуватися і для утримання талановитих фахівців. Вашим людям потрібна не нова кавоварка, а індивідуальний підхід!

Чого хочуть співробітники?

Щоб зрозуміти, як діяти, потрібно спочатку отримати відповіді на важливі питання:

  • що робить ваших співробітників щасливими і задоволеними?
  • що спонукає їх щодня приходити в офіс, вирішувати складні питання і допомагати вам досягати поставлених цілей?
  • за що вони цінують колектив і керівництво?

Для багатьох компаній завданням з найвищим пріоритетом є забезпечення задоволеності клієнтів. Всім відомо, що люди чекають від бізнесу висококласного сервісу, індивідуального підходу і нестандартних рішень, що забезпечують «вау-ефект».

Члени вашої команди хочуть того ж: працювати над цікавими проектами, знати, що до їх думки прислухаються, бути впевненими, що лідери зацікавлені в їх навчанні та розвитку.

Дайте людям бажане, і вам не доведеться турбуватися про плинності кадрів.

Ставтеся до кожного, як до особистості

Персоналізація важлива. Перш, ніж зробити щось для своїх співробітників, дізнайтеся, чого вони насправді хочуть. Можливо, новий гарнітур для кухні або безкоштовне печиво — зовсім не те, чого від вас чекають.

Люди хочуть працювати в середовищі, де цінують їх індивідуальність. Важливо проявляти гнучкість і бути готовими, скажімо, коригувати робочий графік співробітників. Можливо, комусь з членів вашої команди зручніше працювати з будинку або приїжджати в офіс раніше інших? Надайте їм таку можливість!

Створюєте бонусну програму? Прислухайтеся до думки співробітників. Що для них важливо? Наявність медичної страховки? Адаптаційний пакет для новачків? Розширений відпустку по вагітності та пологах?

Будьте простіше

Клієнти побоюються складних схем взаємодії. Співробітники з ними солідарні. Вони не люблять бюрократичні зволікання, багатосторінкові звіти, безцільні наради та застарілі технології.

Створення гранично простий організаційної структури допоможе вашим підлеглим працювати швидко і максимально ефективно.

Дайте людям можливість рости

Дослідження показали, що половина представників покоління «миллениалов» вважає можливість навчатися і розвиватися ключовою при виборі місця роботи. Їх часто відлякують великі корпорації, де цього не приділяється належна увага.

Зробіть акцент на інноваційні програми навчання. Нехай ваші менеджери стануть коучами і лідерами, які здатні ділитися знаннями і навичками.

Справжнє покликання керівника — дати людям можливість розкрити свій потенціал і дозволити працювати так, як їм зручно. Він повинен стати тренером, який допомагає співробітникам відточувати свою майстерність і дає їм оперативний зворотний зв’язок. Лідери навчають і надихають, а менеджери управляють. Відчуваєте різницю?

Кращі компанії зацікавлені в довгостроковому співробітництві, тому вкладають сили і час зростання прийнятих на роботу фахівців. Вони дають можливість кожному відчути себе значущим для роботи всієї команди. Тут кожен співробітник:

  • знає, що він важливий;
  • впевнений, що лідери будуть інвестувати в нього стільки сил, грошей і часу, скільки клієнтів;
  • може працювати легко;
  • усвідомлює свою роль у загальній справі і розуміє, що вносить позитивні зміни в житті інших людей.

Повірте, фахівці, які люблять свою роботу і виконують її з натхненням — ваш найцінніший ресурс!Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: