Які пастки підстерігають тих, хто будує бізнес на захоплення

6

«Займайся улюбленою справою, і тобі не доведеться працювати жодного дня!». Цю остогидлу фразу транслюють в ефір книги, паблики про мотивації і спікери профільних заходів.

Чи справді такий шлях буде легким? Денні Іні (Danny Iny), засновник і генеральний директор Mirasee, розповів починаючим підприємцям про те, що їх чекає насправді.

Важливо любити те, чим займаєшся

Все просто: щоб бізнес ріс і розвивався, потрібно займатися тим, що вас захоплює.

«Люди кажуть, що треба бути закоханим в те, що робиш. Це правда. В іншому випадку ніякі раціональні причини не зможуть змусити вас рухатися вперед. Займаючись тим, що не подобається, ви швидко здастеся», сказав одного разу Стів Джобс.

Підприємці зі стажем знають, що кризи неминучі. З’явиться сильний конкурент, що в країні станеться чергова криза, клієнти змінять свої переваги, улюблене уряд винайде нові способи змусити вас розлучитися з частиною прибутку, партнер підведе…В такі моменти пристрасть і захопленість будуть надавати вам сили і допоможуть налаштуватися на успішний результат.

Але закоханість у свою справу не захищає від складностей

Побудувати бізнес, заснований на пристрасті, — не значить щодня займатися тільки тим, що вам по душі. Періодично доведеться вникати в складні питання і вирішувати рутинні завдання.

Ті, хто приходить у бізнес «по любові», часто дивляться на світ через рожеві окуляри. Перше ж зіткнення з реальністю може вибити їх з колії і змусити розчаруватися у своєму починанні.

Зате пристрасть робить все можливе

Те, що насправді потрібно для успіху, — дисципліна, яка виникає з пристрасті. Що таке дисципліна? Багато вважають, що це здатність змусити себе робити щось нудне і нецікаве.

Я дотримуюся іншої думки — це вміння включати мозок і думати про перспективи замість того, щоб керуватися сьогохвилинними бажаннями. Наприклад:

● обговорити зміни в системі оподаткування з бухгалтером замість того, щоб ігнорувати це питання, побоюючись зустрічі з ненависними цифрами;

● оптимізувати рекламні оголошення замість того, щоб перегортати стрічку Фейсбуку, розглядаючи фото друзів;

● лягти спати на дві години пізніше заради написання нової статті для блогу, а не походу з друзями в клуб.

А що виберете ви?

В цьому і полягає справжня пристрасть: знати, чого хочеш, і бути зацікавленим в отриманні результату настільки, щоб знайти в собі сили і зайнятися тим, що не подобається. Тому що це важливо для досягнення мети.

«Найважливіші рішення не мають нічого спільного з нашими бажаннями і уподобаннями», стверджує Пенелопа Майнк, засновник онлайн-академії кар’єрного зростання Quistic. «Вони приймаються з урахуванням того, яке майбутнє ми хочемо забезпечити собі».

Це справедливо і для бізнесу.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як дізнатися, що потрібно змінити у вашому бізнесі в 2019 році?


Тренди визначають розвиток бізнесу в 2019 році


Як зберегти і зміцнити позиції власника компанії?


Як перестати працювати на своїх підлеглих?


Як стати «вільним босом» при надійному директора?


Які помилки керівника можуть виявитися фатальними в кризу?Авторизуватися для коментування: