З баскетболу — в SaaS

4

Як Джонатан Дейн створив агентство генерації клієнтів з доходом
2 млн $ в рік

На Заході SaaS-компанії (software as a service — програмне забезпечення як послуга) — законодавці тенденцій в маркетингу. Традиційний бізнес відсунуто на другий план, поступившись місцем компаніям, що пропонують складні комплексні рішення, автоматизацію процесів і чистий результат. КД публікує історію спортсмена-баскетболіста Джонатана Дейна, пішов зі спорту заради своєї SaaS-компанії.

Читайте також
25 надихаючих підприємців віком до 40 років, які змінюють світ >>

Створюється враження, що Джонатан Дейн всього добивається граючись. До надходження в коледж він професійно займався баскетболом в Данії. На початку кар’єри — перепродував старі автомобілі, тим самим заробляючи близько 400 $ в день.

Потім він взявся за малопрестижні роботу в службі підтримки, набрався досвіду в AdWords і до останнього року навчання в Фуллертоні (цікавий збіг — саме в цьому університеті вчився і Ніл Патель, поцілунок метрики) заробляв вже 13 000 $ в місяць.

Читайте історію
Наташі Лекіч:
Як я кинула роботу і почала бізнес без плану >>

Ось як Джонатан перетворив свою фартовість в агентство з доходом 2 000 000 $ в рік. І зробив це менше, ніж за 18 місяців.

Від служби підтримки — до клієнтського обслуговування

Початок цієї історії нікого не здивує. Молодому хлопцеві було нудно і тісно в академічних стінах. Це призвело Джонатана на його першу справжню роботу — в службу підтримки.

У проміжках між відправкою електронних листів клієнтам він освоював ази AdWords. Зрозумівши, що в цьому напрямі полягає величезний потенціал, він переконав роботодавців відправити його на дводенний семінар гуру Бреда Геддеса в Лос-Анджелес (ось вам ще один приклад того, наскільки пробивним був Дейн з самого початку).

Першим клієнтом Джонатана у сфері AdWords був хлопець, якого він зустрів в книжковому магазині. За налаштування облікового запису, який приносив близько 50 000 $ в місяць, він заплатив Дейну три тисячі. Обналичив чек, Джонатан так здивувався великій сумі, що вирішив перевірити, чи не був його замовник шахраєм.

До моменту закінчення коледжу ранній успіх став для Дейна повноцінною роботою. Але роль незалежного консультанта йому було недостатньо, замість цього він знайшов партнера, і з нуля вони заснували нове агентство.

Джонатан прийняв на перший погляд божевільне рішення (для жителя Південної Каліфорнії) — переїхати в Юту, щоб там піднімати своє агентство.

Незважаючи на успіхи (і деякі поразки), через 18 місяців він зрозумів, що настав час рухатися далі. Агентство і його партнер хотіли розвиватися в одному напрямку. Джонатану подобалося інше, відповідно, їм виявилося не по дорозі.

З одного боку, хлопець вигорів на роботі, з іншого — зовсім замерз у холодному кліматі. Йому хотілося змін.

Як Джонатан запустив KlientBoost

Трохи пізніше повернення в Південну Каліфорнію в січні 2015 року, Джонатан вирішив заснувати компанію, що займається програмним забезпеченням.

Однак клієнти хотіли більшого, і незабаром Джонатан зрозумів, що його компанія почала надавати рекламні послуги та послуги з управління обліковими записами.

Протягом року Джонатан три рази був на грані відходу. Він всім займався сам, особисто вів більше 15 клієнтів, намагався знаходити час на написання текстів і розвиток бренду. Не раз він хотів все кинути (тому що не планував створювати ще одне агентство). Але потім все налагодилося, і замість того, щоб взяти на роботу керуючого акаунтами або рекламою, Джонатан найняв дизайнера. Ну… щоб той розібрався з текстовою рекламою.

На рахунку засновника в той момент була сума, якої б вистачило на оплату 6 місяців роботи Джоша (першого дизайнера і взагалі першого співробітника Джонатана). І першою їх завданням стало створення шанованого і впізнаваного бренду.

Звучить досить банально, але загальний стан справ на ринку компаній, що надають маркетингові послуги, досить хаотично. Агенство по генерації клієнтів може створити хто завгодно — ваш друг, брат, сват, який почав вникати в тему не далі, ніж вчора. І клієнти будуть до них йти лише тому, що вони беруть за свої послуги в два рази менше, ніж ви.

Дейн розумів, наскільки важливий дизайн для створення бренду, але в той же час він не хотів платити за нісенітниця, яку йому запропонували б у шарлатанском агентстві. (Цікавий факт: кого Джонатан найняв наступним? — Другого дизайнера.)

Спочатку хлопці думали тільки про сайт, який вони за перший рік переробили аж три рази.

Сьогодні їх праця приносить відчутні плоди. Світло-блакитний фон з іконкою у кожного поста в блозі став характерним, він не схожий ні на один інший сайт.

Джонатан розуміє, що сайт не такий гарний, яким міг би бути. Але він простий. І що запам’ятовується. Саме цього вони і домагалися.

Джонатан і Джош зустрілися в Starbucks — теж нічого оригінального. Потім вони шукали офіс, знайшли приміщення — зрозуміло, по сусідству з магазином біжутерії, і там вже почали розвивати свою неповторну компанію.

Ту, яка виділиться серед загальної маси. Ту, яка не буде тупо підбирати ключові слова, як це роблять сотні інших.

Ту, в якій вони не будуть всього лише тестувати акаунти клієнтів, але самі стануть рівноцінним брендом.

Ту, яка стане унікальним гібридом нищівної дії, якого так давно чекав ринок.

Причини швидкого зростання KlientBoost

До кінця першого року їх роботи компанії агентство клиентогенерации Джонатана заробляло 100 000 $ в місяць, 60% з них були чистим прибутком.

До середини 2016 року вони отримували вже 200 000 $ в місяць, а до кінця року розраховують і на всі 250 000 $.

Майже весь цей час голова Дейна схилена над столом. Він пише.

Він швидко зрозумів, що просте маркетингового просування контенту не принесе великих результатів. (За іронією, його компанія ставить на перше місце саме створення контенту.)

За перші 9 місяців на їх сайт майже ніхто не заходив. А потім вони подвоїли ставки.

Стаття на тему
Як контент допоможе вам пробити стелю продажу >>

Всі їх публікації виробляли ефект вибуху бомби. Вони, нарешті, найняли фахівців зі створення та просування контенту, які допомогли вистрілити вражаючими і достовірними постами на основі досліджень (наприклад, «Історією PPC»; PPC — «pay per click», залучення клієнтів з платою за кліки), а також змістовними статтями (виберіть будь-яку з їх блогу).

Гостьовий пост на Unbounce, що розповідає про ефективне процесі реклами одного ключового слова (SKAG), на даний момент зібрав вже 317 коментарів, кожен місяць з’являється ще близько п’яти, хоча стаття опублікована більше двох років тому.

Їх гифографики (наприклад, неймовірна «Харчова піраміда PPC») якимось чином примудряються поєднувати в собі величезну користь і захоплюючу подачу.

Харчова піраміда PPC. Зображення кликабельно

У кожному інтерв’ю і виступі Джонатан каже, що його метою є створення кращого дизайну бренду. Такого, який би виділявся і запам’ятовувався.

Запам’ятовувався б, як картинка для конференції Unbounce. Такого віртуозного використання смайлика-какашки ви ще не бачили.

Контент — це сила. Але він не поліпшить відверто поганий товар, як, втім, і будь-яка маркетингова тактика.

Швидкий успіх проекту KlientBoost більшою мірою завдячує своєму унікальному ціннісного пропозиції. Наймаючи їх, ви отримуєте команду фахівців, які за допомогою PPC і залучення трафіку зроблять ваш сайт ефективніше, а коефіцієнт конверсії — вище.

І, до всього, навряд чи ви знайдете когось, хто за такий пакет послуг запропонує більш вигідну ціну.

Частково привабливим їх пропозицію робить принцип, за яким працює PPC (AdWords і Facebook). Це не такий тяжкий труд, як, наприклад, сучасна мутація у вигляді SEO. Так що послуги, за які можна отримувати 300 000 $ в місяць, полягають у кількох годин роботи в тиждень — перевірки, корекції та поліпшення (адже вся важка робота була зроблена на самому початку).

Однак, зроблена на належному рівні, реклама PPC може принести відносно швидкі і масштабні результати. Клієнти, акціонери, незалежно від рівня знання індустрії, не стануть сперечатися, побачивши приплив аудиторії на сайти і грошей на рахунку.

Така реклама добре працює для компаній з прямою монетизацією (продаж програмного забезпечення, іпотечні кредити), які чудово розуміють вартість кожного відвідування і звикли до серйозних рахунками за рекламу.

Гібридні послуги KlientBoost, що передбачають підвищення і трафіку, та конверсії, буквально допомогли поліпшити атмосферу в офісі (четвертому за два роки). По-перше, хлопців надихнули їх власні досягнення. Заробити за місяць 100 000 $ — це великий результат. І особисте досягнення кожного з них.

Але сьогодні Дейн досить стримано коментує свій успіх. Він радий тому, що компанія розвивається. Він радий, що заробляє багато грошей.

Він думає про те, куди рости далі. Про те, як працювати краще, як працювати з більшою кількістю клієнтів. Про те, як порадувати якомога більше клієнтів і, можливо, отримати за труди яку-небудь нагороду. Наприклад, зараз він працює над серією відео для ConversionXL. Окупляться зусилля? Джонатан не знає. Але ця робота точно відкриє нові двері.

Розвивати компанію (особливо маркетингове агентство) нелегко. Дейн визнає це. Але й занадто складно теж бути не повинно.

У Росії є свій Джонатан Дейн — Ілля Исерсон (moab.pro). Геній семантики, герой контенту і просто хороша людина.


Саша Іванова
Пишу і перекладаю тексти про бізнес.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
ПДВ 5%. Чим ще для бізнесу Емірати краще Європи. Історія жінки-підприємця в ОАЕ


Як я відкрив своє кадрове агентство в одних трусах


Я міг торгувати силіконовими пиписьками! Історія про пошук роботи


Емоційне вигорання: 7 кроків для перезапуску власного життя


MBA в Росії — марна трата грошей чи реально потрібна річ?


Як купити прибуткову ферму на Балі за 1000$. Історія фермера Олега ЛадогиАвторизуватися для коментування: