Залучення в бізнес = Результат. І навпаки!

4

Ви помічали, що коли займаєтеся яким-небудь проектом, справою, воно рухається, дає результат, а коли ваш фокус зміщується, то і справи ефективність падає. Сьогодні я хочу присвятити статтю темі управління: Увага = Ефективність.

І не важливо чим ви керуєте компанією, відділом, проектом. Герой нашого фільму — успішний бізнесмен, креативщик, який створив компанію, яка заробляє великі гроші.

Але, коли ми говоримо про бізнес незмінно мова йде про людину, яка цей бізнес створив, про його розумі, про його вкладення (ресурсах) в цей бізнес.

Поки все йде добре, ми радіємо, і в моменти цієї радості не помічаємо, як поступово можемо втратити фокус, а потім і бізнес.

Примарна краса (США, 2016). Цей фільм про те, як нав’язлива ідея може знищити навіть саму успішну структуру.

У йозі є така вправа на концентрацію уваги. Воно виконується за допомогою дихання і дає можливість відчути себе тут і зараз. Це одне з самих функціональних станів — тут і зараз.

Як правило, ми часто думаємо про те, що було, або про те, що буде. Саме тут криється помилкова стратегія, так як ці думки не дають можливості зосередитися на поточному моменті, а відповідно на поточних справах і ми втрачаємо пильність і точність.

А в бізнесі дуже важливо бути в поточному моменті, особливо для першого особи або власника, того хто керує і вибудовує роботу компанії, просуває його вперед.

У будь-якої успішної компанії завжди присутній Лідер, який створив ідею (компанію/проект), зібрав людей і веде їх за собою. У якості людей тут виступає не лише команда, а й клієнти, підрядники, партнери.

Клієнти приходять завдяки тому, що лідер компанії знає свою справу краще за інших вміє організувати свою команду у відповідності з найкращим результатом.

Чому ж Лідер компанії може все втратити в один момент?

У житті людини є кілька сфер (з книги Онтопсихологія):

  • особиста сфера (Я),
  • сімейно-афективна сфера (ті люди, до яких ми відчуваємо емоції і почуття),
  • зона співробітників,
  • соціальна зона.

І кожна з цих зон впливає на наступну.

Отже, що таке індивідуальна особиста сфера — це сама людина, її здоров’я, тобто, якщо ми здорові, то ми можемо працювати, можемо працювати — можемо отримувати результати.

Сімейно-афективна сфера, одна з самих складних. Сюди належать подружжя, діти, батьки, близькі друзі і все, що стосується відносин з ними.

Сфера співробітників — це вже робочий аспект (співробітники, підрядники).

Соціальна сфера — це наша діяльність в суспільстві.

Схематично це можна зобразити так:

1 — індивідуальна особиста
2 — сімейно-афективна
3 — сфера співробітників
4 — соціальна сфера

Кожна зі сфер має поетапне рух. Не вирішивши питання в одній з них, складно ефективно просунутися далі.

Якщо ти хворий, то ти не зможеш проводити час з близькими, працювати і т. д., якщо у тебе проблеми з чоловіком, дружиною, дитиною, то ти не зможеш зосередитися на якісному виконанні своєї роботи, якщо є проблеми з командою, то складно створити конгломерат і стати лідером на ринку.

Тепер повернемося до фільму і головному героєві. Ми бачимо, як він щасливий, як вірить і любить свою компанію, яких результатів досяг разом з командою і в що він вірить. І це успіх. Він здоровий, амбітний і готовий підкорювати нові вершини.

Наступна частина відео виглядає таким яскравим, як попередній. Ми бачимо занепад, біль і руйнування бізнесу, не відразу, а поетапно.

Далі по фільму ми бачимо, що перша особа, засновник (перша особа) компанії, вийшов з управління і зафіксувався на свою особисту проблему, яку можна віднести до сімейно-афективної.

Постійний образ дочки стоїть у нього перед очима і він просто застряг. Він застряг і не хоче відпускати ситуацію, змиритися. При цьому не усвідомлює того, що він застряг у цій частині.

Ми не будемо розбирати психологічний аспект, так як наша задача зрозуміти, чому ми можемо випадати зі стану ефективності і чим це загрожує нашому бізнесу і нашого життя в цілому. Його фокус змістився повністю в одну точку.

Коли ми управляємо якимось важливим проектом, компанією, ми не можемо не вникати в робочий процес. Створити бізнес, делегувати його і переїхати жити на Гоа — це міф. Класні бізнеси завжди мають ідейного натхненника, людини, яка придумує нові способи розвитку на ринку і веде за собою команду (це або власник, або Топ-менеджер).

Але, якщо така людина йде думками з проекту і зациклюється на чомусь іншому, то це згубно. Так, фізично людина може бути на місці, на роботі, але де його думки, ніж дійсно зайнята його голова.

Є така фраза: Де наші думки — там наша енергія, де наша енергія — там гроші, або їх відсутність. Ось у чому справжня проблема. В тому, що енергія зациклюється на одній точці, момент, який треба пережити.

Отже, якщо справи у проекті йдуть не дуже добре, що різко посилюється і ви керуєте цим проектом, варто задати собі ряд питань:

  • здоровий/а я (фізично)?
  • все в порядку у мене в сімейному контексті, всі щасливі, не вантажу чи я чимось, не вантажать мене і підтримують, щоб я міг/ла спокійно працювати?
  • потім перевірити свою команду, ті люди працюють разом з вами?
  • а тільки потім думати про великі звершення в соціумі.

А тепер, щоб надати статті практичну складову, я запитаю у декількох власників/керівників про те, на скільки важливо бути залученим в проект. Адже, чим менше у нас відволікаючих факторів, тим точніше й ефективніше наші рішення, так як ми знаходимося у стані тут і зараз.

Питання для самоаналізу:

1. Розкажіть трохи про себе, яку посаду займаєте, в якій компанії.

2. На скільки ви залучені в процес роботи своєї компанії?

3. Бували випадки, коли ви починали займатися іншими питаннями і ваш проект/бізнес був без вашої уваги, які були результати в такому випадку?

4. Зустрічалися у вашому досвіді подібні ситуації (як у фільмі)?

Відповіді декількох учасників-керівників:

Розкажіть трохи про себе яку посаду займаєте, в якій компанії.

В даний момент я закінчую свою роботу в проекті, який створив як співзасновник і продав своєму компаньйонові і новому співвласнику. Це інтернет-магазини staleks.ua (Україна) staleks.su (Росія). У даний момент займаю посаду технічного директора.

Отримані гроші від продажу вклав у свій новий start up http://www.burpee.com.ua/, соціальна мережа для фітнесу, це проекті займаю посаду co-founder. Також виступаю в ролі консультанта з питань маркетингу та digital-маркетингу

На скільки ви залучені в процес роботи своєї компанії?

Коли створював Staleks.UA був залучений на 100% і в процесі різних перетворень перегорів. Інтерес був втрачений з об’єктивних і суб’єктивних причин, тому вирішив заснувати власну компанію, чим зараз і займаюся.

В проекті burpee.com.ua залучений на 100%, мені приносить задоволення абсолютно все, що допомагає нового стартапу запуститься і думаю далі цей інтерес не буде втрачений, так як є внутрішня енергія, яка є рушійною силою і основним мотивом працювати понад норму.

Бували випадки, коли ви починали займатися іншими питаннями і ваш проект/бізнес був без вашої уваги, які були результати в такому випадку?

Звичайно бували, проект відразу провисав або уповільнював свій розвиток. Навіть зараз продавши інтернет-магазини staleks.ua і staleks.su я бачу, що за рік багато чого не реалізовано, то що я хотів реалізувати як співзасновник і лідер проекту. Незважаючи на те, що я новим власникам залишив спадщину та окреслив перспективи розвитку, з якихось суб’єктивних причин вони не застосували мої поради.

Зустрічалися у вашому досвіді подібні ситуації (як у фільмі)?

Так, я був хворий кілька місяців і миттєво втрачав інтерес до будь-яких проектів, навіть до тих, які мені приносили задоволення.
Коли сварився з дружиною або хвилювався за свою дитину, все йшло на треті плани і втрачало всякий сенс.
Все те що ви пишете саме так і працює. Хто цього не розуміє, здійснює стратегічну помилку, тому ваша стаття важлива і має місце бути.

Розкажіть трохи про себе яку посаду займаєте, в якій компанії.

Мене звуть Ганна Ганич, я і власник і директор АНГА ТРЕВЕЛ. Компанія 15.03.2017 відсвяткувала своє 7-річчя (сфера: туроператор внутрішнього туризму України). Штат офісу — 17 осіб і близько 20 фрілансерів.

На скільки ви залучені в процес роботи своєї компанії?

Сказати ЗАЛУЧЕНА — нічого не сказати. Це практично друга дитина. Я його виношувала як слоненя 2 роки, потім в смуток і сльози радості народжувала, і ось мій бізнес — вже семирічний дитинка з розумними оченятами :). Як можна щось розвивати, якщо ти не зайнятий?

Стільки труднощів і турбот, проблем, і іноді, здається, безвихідних ситуацій – що хочеться все кинути і знову закинути резюме про пошук роботи :). Але ти розумієш, що це твоє рідне і ти його вибрав, і ти любиш свою справу – сили приходять назад і все налагоджується.

Бували випадки, коли ви починали займатися іншими питаннями і ваш проект/бізнес був без вашої уваги, які були результати в такому випадку?

Один раз я вирішила допомогти чоловікові, який купив поліграфію, і подрузі, яку скоротили роботи і їй потрібно було почати бізнес. Я як ніхто знаю як відбувається зміщення фокусу. Спочатку це цікаво, щось новеньке і хочеться відволіктися від своїх постійних питань. Але розфокусування ні до чого доброго не приводить – рідна дитина голодна і не доглянутий – він починає плакати і ревнувати.

Сили йдуть швидко, тому що побачити результат від трьох бізнесів на початковій стадії набагато складніше. Потрібно виростити один і тільки потім можна переходити до іншого. Я кайфую від маленьких успіхів, а кожен день – я радію коли заробив той чи інший процес, я балдію коли люди мене розуміють і підтримують. А все це можливо тільки коли ти по вуха залучений у свою справу і уважно стежиш за змінами, які в ньому відбуваються.

Зустрічалися у вашому досвіді подібні ситуації (як у фільмі)?

Настільки критичні, як у фільмі — бог милував. Але як каже мій добрий знайомий – «головне завдання власника – ХОТІТИ». Бізнес потрібно хотіти, любити і плекати, наповнюючи своєю увагою, любов’ю і енергією. Очі повинні горіти!Марія Савченко

психолог, бізнес-тренер.


Фахівець з кинотренингам: досліджую причинно-наслідкові зв’язки на прикладі кіно.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: