«Занадто зайняті люди» — міф чи реальність?

4

«Я не встиг виконати завдання, тому що дуже завантажений», виправдовується підлеглий. «Мені ніколи, відчепися!», бурчить син-підліток. «Ваш дзвінок дуже важливий для нас», мовить нудотно-солодкий голос оператора у вашому мобільному. Що між ними спільного?

У всіх трьох випадках співрозмовник занадто зайнятий для того, щоб вникнути в проблему і допомогти знайти рішення. Чи ні? Ось що думає про це Джин Маркс (Gene Marks), керівник компанії The Marks Group.

Всі ми завантажені

Днями у нас зламався кондиціонер. Я звернувся в сервісну компанію і поговорив з дівчиною, яка пообіцяла уточнити деталі і передзвонити мені протягом години. Через дві години я не витримав і знову набрав номер. Відповіддю на справедливе обурення були слова: «О, вибачте, я була зайнята. Божевільний день!». Температура повітря в кімнаті, тим часом, піднялася до 30°C.

Ще один приклад з життя. Іноді я співпрацюю з програмістами-фрілансерами. Минулого місяця довірив невелику завдання хлопцеві з Флориди, який мені дуже подобається. Він повинен був закінчити роботу над проектом в п’ятницю, але, як ви могли здогадатися, цього не сталося.

Виправдання звучало так: «Пробач, я був зайнятий! Обіцяю зробити все до кінця наступного тижня». Що ж, продовжуємо чекати.

А як вам така історія? Обідній час, в ресторані багатолюдно. Офіціанти працюють в шаленому ритмі. Миловидна дівчина, яка обслуговує наш столик, вибачається за затримку і уточнює: «Кухня сьогодні так завантажена!». Їжа, до речі, виявилася відмінною.

Чи були всі ці люди зайняті? Звичайно! Упевнений, ви теж не бездельничаете: ходіть на наради, участь в переговорах, приймаєте клієнтів, працюєте над новими проектами, складаєте комерційні пропозиції.

Відповідаючи на листи, думаєте про те, як би викроїти час на обід. А адже ще потрібно довезти посилку на пошту і забрати дітей із садочка…Ви дуже зайняті, щоб все встигнути.

“Не можу” або “не хочу”?

Припустимо, я пообіцяв дамі, яка сказала, що передзвонить через годину, мільйон доларів за пунктуальність. Вона стане багатою, просто вклавшись у строк. Як думаєте, подзвонить вона вчасно? Що буде, якщо я запропоную програмісту мільйон за дотримання дедлайну? Або офіціантці — за те, що вона прийме замовлення і відразу ж принесе нам їжу?

Всі ці люди не були «дуже зайняті» (і ви теж, до речі). Вони зробили свій вибір. Співробітниця компанії по обслуговуванню кондиціонерів вирішила зайнятися іншими завданнями замість того, щоб зателефонувати мені. Програміст вважав пріоритетними проекти інших клієнтів. Офіціантка прийняла рішення обслужити сусідній столик раніше, ніж наш. Це могло розсердити клієнта і призвести до відмови від послуг, але такий їх вибір.

Люди не помиляються. Вони роблять все можливе. Вони намагаються з усіх сил. Але «я дуже зайнятий» — не справжня причина того, що мені довелося чекати.

Існував якийсь список справ, в якому вже було багато пунктів, і я опинився в його кінці. Запропонувавши цим людям стимул (наприклад, певну суму), я, можливо, вплинув би на пріоритет свого завдання. У поточній ситуації вони вирішили почекати з нею.

Прямо зараз ваші співробітники «зайняті» пріоритетними для них справами, які можуть бути не настільки важливими для вас. Приміром, заповнюють бланки або вносять дані в базу замість того, щоб відповісти на терміновий запит.

Розмовляють з одним клієнтом, поки інший, більш перспективний, очікує на лінії. Присутні на нараді замість того, щоб працювати над проектом.

Єдиний спосіб запобігти цьому — більш ретельний контроль та активну участь у житті колективу. Можливо, настав час переконатися, що ваші і їхні пріоритети збігаються.

Запам’ятайте — ваші підлеглі не «зайняті», а свідомо віддали перевагу займатися іншими справами. Ви робите так само. Вірним був цей вибір? Запропонуйте їм по мільйону доларів і дізнаєтеся відповідь.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як приймати рішення у бізнесі на основі цифр в 2019


Чому Black Star російські партизани музики?


Де ж я так нагрішила: вчимося правильно наймати співробітників


5 інструментів, щоб навести порядок у своїх продажах


Обійняти і пробачити: як знайти справжнього менеджера з продажу?


Як директор навів порядок у себе на складі?Авторизуватися для коментування: