Змінити життя на краще! Поради від Джеймса Алтучера

6

Ми часто вимовляємо фразу: «Пора щось змінювати». Чому б не почати сьогодні? Письменник, інвестор і серійний підприємець Джеймс Алтучер (James Altucher) розповідає про те, як знайти покликання, знайти час на цікаві заняття, і добитися успіху в обраній сфері.

Я страждав від безсоння. Постійно турбувався про гроші, відносинах і здоров’я. Чекав занадто багато. Брехав собі та іншим. Я повинен був змінитися і зробив це. Може здатися, що завжди слідувати правилам складно, але це не так. Жити стало легше.

У будь-якого вчинку є дві причини: офіційна та реальна

Наприклад, моя дочка воліє робити уроки в бібліотеці. Вона каже, що там відповідна атмосфера — це офіційна причина. Реальна — в бібліотеці багато хлопчиків.

Щастя = реальність/очікування

Той, хто важить 90 кілограмів, навряд чи завтра схудне до 60, навіть якщо дуже цього хотіти. Але завжди можна змінити очікування, встановивши реальні терміни. А потім почати рухатися до мети — скажімо, виключити шкідливі продукти з раціону вже сьогодні.

Гнів = страх

Я злюся на свою колишню дівчину. В чому реальна причина? Я боюся, що не зможу знайти їй гідну заміну, що мною знову знехтують, і я ніяк не зможу цьому перешкодити.

Колишній партнер по бізнесу злиться на мене. Чому? Я зробив щось не так, або він підозрює свою дружину в зраді, і думає, що і інші люди можуть підвести? Розібравшись з тим, які причини викликають гнів оточуючих, ви значно полегшите собі життя.

Правило 5/25

Я дізнався про нього, завдяки Уоррену Баффету (Warren Buffett).

Суть в наступному: спочатку складіть список з 25 речей, які важливі для вас. Потім виберіть п’ять головних, і помістіть їх на перші позиції. Про решту 20 забудьте. Так, вони теж цікаві, але будуть відволікати вас від ТОП-5.

Я, наприклад, ніколи не стану стендап-коміком. Це нормально, адже таке заняття не входить в мою «п’ятірку».

Правило 5×5

Я часто спілкувався з людьми, які цінували тільки гроші. Підсумок передбачуваний: я теж почав занадто багато думати про фінанси, став менш креативним і більше зарозумілим. Шлях до зцілення виявився простим і складним одночасно: довелося змінити оточення.

Правило 5×5 свідчить, що найбільший вплив на вас, як особистість, надають:

  • п’ятеро людей, з якими ви контактуєте найчастіше;
  • п’ять продуктів, які ви їсте найчастіше;
  • п’ять речей, які ви вважаєте найбільш важливими;
  • п’ять творів мистецтва, на які ви витрачаєте найбільше часу, читаючи, розглядаючи і намагаючись аналізувати їх;
  • п’ять улюблених занять.

Тримайтеся ближче до самого розумній людині в кімнаті.

Наполегливість + пристрасть = успіх

Життя — складна штука. Процес появи на світ пов’язаний з труднощами. І з нього все тільки починається.

Я хотів видати книгу, але спочатку написав «в стіл» 4 романа і 40-50 коротких оповідань. Я провалив запуск двох ТБ-шоу. Кілька років витратив на дослідження, які потім лягли в основу моєї першої книги, що побачила світ. На даний момент я — автор 18 книг і працюю над дев’ятнадцятою.

Цей же закон справедливий для бізнесу, відносин і здоров’я.

Правило 1%

Якщо приділяти якомусь заняттю 1% часу щодня, це допоможе стати в 37 разів краще в ньому через рік. Якщо я хочу віртуозно грати в гольф, то повинен витрачати на тренування 1% часу кожен день. Через рік я стану в 37 разів кращим гравцем.
Знаю, це складно оцінити кількісно. Практично неможливо. Але правильний напрямок — те, що вам зараз потрібно. Це шлях до досконалості.

Чим вам подобалося займатися в дитинстві?

Згадайте, що ви любили в 6, 8, 10, 14 років. Я обожнював писати, наукову фантастику, ігри, Джеймса Бонда, The Force і т. п. Ваш список повинен містити щонайменше 10 пунктів.

Тепер задумайтеся про те, як можете реалізувати ці пункти, будучи дорослим. Впевнений, ви знайдете масу цікавих варіантів!

Занадто пізно? Ніколи не пізно! Мені 49, і я виконую цю вправу щодня.

Плюс, мінус, одно

Щоб дізнатися щось нове, вам знадобляться:

  • плюс — реальний або віртуальний наставник, який зможе вас навчити;
  • одно — люди, які кинуть вам виклик;
  • мінус — ті, кого будете навчати ви. Це стимулює процес пізнання.

Ми всі ірраціональні

Запозичую цю думку у Скотта Адамса (Scott Adams). Спасибі, Скотт!
Він сказав мені:

«Як тільки я зрозумів, що все і завжди поводяться ірраціонально, жити стало простіше».
Скотт Адамс

Поведінка людей запрограмовано їх вихованням, генами, освітою, бажаннями оточуючих і когнітивними упередженнями, які живуть в головах мільйони років. Немає ніякої можливості пробитися крізь ці джунглі і домогтися раціональності.

Це означає, що не варто очікувати від людей раціонального відносини. Переконання сильніше будь-яких аргументів. Марно говорити людям, що їм робити, чи волати до голосу розуму, щоб вони поступали так, як ви хочете. Станьте прикладом. Показуйте, а не розповідайте!

Правило 64/4

Ми знаємо, що 20% зусиль дають 80% результату, а 20% працівників виконують 80% завдань. 20% від 20% зусиль створюють 80% 80% цінності. 4% роботи, яку ви виконуєте, приносять 64% цінності вашого життя. Знайдіть ці 4%, забезпечують 64% переваг, і витратьте час, що залишився на те, що дійсно любите.

Я зробив це. Я не зароблю, наприклад, всі гроші світу, але кожен день приділяю час 5 речей, до яких розташоване найбільше (дивіться правило 5/25). Я роздав близько 96% речей, тому що тільки 4% мали реальну цінність. Тепер у мене є час на творчість, спілкування з приємними людьми і вивчення світу, в якому я живу.

Про адекватну самооцінку

Зберегти самоповагу — складне завдання. На нього постійно хтось зазіхає: бос, наставник, батьки, друзі, кохані… Вони не впораються, адже у них є і власна самооцінка, з якою потрібно працювати. Намагайтеся не допускати цього, навіть якщо перед вами людина, яку ви любите найбільше. Зробіть паузу і скажіть собі: «Я не готовий віддати своє самоповагу на аутсорс». Нехай оточуючі займуться собою.

Наблизьте свою мету

Про це правило я дізнався від Тоні Роббінса (Tony Robbins). Коли він був молодий, то отримав завдання навчити взвод морських піхотинців стрільби. Тоні був наляканий до смерті, адже сам до цього моменту жодного разу не тримав у руках зброю. Спочатку він проаналізував досвід безлічі стрільців. Потім його підопічні почали тренуватися, поступово покращуючи показники, і в результаті увійшли в число кращих.

Мій друг був перевантажений. Робота, відрядження, сім’я. Він задумав видати книгу. Це здавалося нереальним. Як при таких вступних можна написати 400 сторінок? Кожен день в поїзді, по дорозі на роботу, він створював кілька розділів. Через два роки світ побачив трилер, який мав успіх (продано 100000 примірників). Тепер мій товариш — письменник. Розбийте глобальну мету на більш дрібні. Складіть список кроків, які допоможуть їх досягти, і приступайте до роботи. З кожним разом мрія буде все ближче.

Правило 1000 годин

Учасники групи Beatles, Альберт Ейнштейн, Боббі Фішер, Вольфганг Амадей Моцарт, Майкл Джордан і інші видатні особистості знали — щоб стати кращим у своїй справі, потрібно витратити 10000 годин. Але правило 10000 годин можна обійти.

Виділіть 500 годин на те, щоб досягти досконалості в чомусь одному. А потім ще 500 годин на інше заняття. Тепер ви можете сміливо назвати себе кращим у світі фахівцем, що працює на стику двох областей.

Метт Баррі працював у Голлівуді і був одержимий спортом. Він кинув писати сценарії, почав вести блог про фантазійному спорті і став кращим фахівцем у цій сфері. Тепер він — провідний ESPN для Fantasy Sports.

Мік Джаггер — харизматичний виконавець. Він також любив стиль музики, іменований блюзом. Ніхто не назвав би його кращим музикантом у світі, зате він створив одну із найуспішніших і довговічних груп в історії.

Ілон Маск був одним з багатьох людей, вигідно продали свій бізнес під час інтернет-буму 90-х років. До того ж він захоплювався літературою про ракетобудуванні. Маск не був кращим, але знав про цю тему досить багато. Він заснував першу в історії приватну компанію з виробництва космічної техніки. Правило 1000 годин — найважливіше для тих, хто хоче домогтися успіху.

Правило F+

Багато школярі вважають себе недостатньо розумними, якщо не отримують найвищий бал, і це погано впливає на їх подальше життя. Насправді, для успіху досить, щоб 51% ваших рішень були правильними.
Якщо ваш результат 70% і більше — це провал. Ймовірно, ви всіма силами уникаєте ризику. 50-60% — ідеальний показник.

Оточуючим немає до вас справи

Мені завжди здавалося, що, якщо я не буду підкорювати нові вершини щодня, близькі розчаруються. Це пригнічує.

Насправді, людей хвилює тільки те, що ви можете їм запропонувати. Ніхто не турбується, коли ви терпите поразку. Це трапляється з кожним. Ніхто не думає про вас. Люди стурбовані лише тим, що ви думаєте про них і чим можете бути їм корисні.

У вдячності немає нічого поганого. Це відмінний варіант медитації: протягом п’яти хвилин думайте про те, кому і за що ви можете бути вдячні.

Але є ще більш дієвий метод. Коли я пригнічений, то міркую про три речі, які можуть наблизити мене до мети вже сьогодні. А потім роблю їх.

Кожен раз, коли я відчуваю стрес, причина криється в чомусь невидимому, що повинно відбутися в майбутньому. Подяка допомагає уникнути занепокоєння, так як я розумію, що все може бути краще, ніж я уявляв.

Благополуччя = Добрі стосунки + підвищення компетентності + свобода

В кінці кожного дня перевірте, чи маєте ви внесок по кожному з цих трьох пунктів. Поліпшили відносини з близькими? Підвищили свою компетентність? Зробили щось для того, щоб стати вільніше? Якщо так, то це крок до майбутнього добробуту.

Щастя швидкоплинно, і часто ми не можемо повноцінно його контролювати. Ми щасливі, коли досягаємо мети, а потім це відчуття зникає. Але добробут — це величезний колодязь, який ми заповнюємо на все життя.

Правило «Життя занадто коротке»

Дякую Дерека Сильверса (Derek Sivers) за це геніальне правило:

«Якщо ви не в пеклі «так» означає «ні»!».
Дерек Сільверс

Можна знайти причину сказати «ні» практично в будь-якій ситуації. І здатися.
Хороший гравець в покер користується тими картами, які у нього є. Він не скаржиться на те, що не отримав туза.

Я не можу контролювати своїх дітей, партнерів, друзів, погоду або громадську думку. Я можу лише зробити те, що потрібно, найкращим чином і презентувати результати.Катерина Бакланова
Копірайтер. Підбираю цікавий і корисний контент для читачів Клубу Директорів.

    This author does not have any more posts.

З цією статтею читають
Як Михайло з Владивостока продав ікру друзів за допомогою Facebook?


5 головних питань, щоб отримати ступінь MBA, якщо ви не з Москви


5 питань, щоб правильно вибрати ВНЗ для отримання MBA


Яндекс.Дзен як якір для бізнесу. Може врятувати, а може створити проблеми


Як взяти інтерв’ю у самого Сергія Бадюка?


Міф про правило 72 годин Бодо Шефера: чиї інтереси він захищає?Авторизуватися для коментування: