ЛОЖКА ДЬОГТЮ: ДЕФЕКТИ ВІНІЛОВИХ ПЛАСТИНОК


Як носії аналогового звуку вінілові пластинки мають масу переваг, головне з яких якість передачі, за що їх так люблять меломани. Однак ця характеристика знаходиться під загрозою, якщо платівка має пошкодження.
Існує безліч типів пошкоджень різного ступеня серйозності, назвемо деякі з них.
Хочемо порекомендувати купити вінілові платівки та заробити 

ВИДИ ДЕФЕКТІВ ВІНІЛОВИХ ПЛАСТИНОК
Поширеним дефектом є викривлення пластинок, яке унеможливлює їх прослуховування. Проте, деякі меломани не упускають можливість купити такий вініл в надії усунути пошкодження, особливо якщо платівка є колекційної або раритетної.

Інший вид пошкодження-зміщений центр-результат порушення технології виробничого процесу. Йдеться не про зміщену етикетку, а про неправильне розташування отвору, через що тонарм бігає з боку в бік. Це серйозний недолік, який може завдати непоправної шкоди вінілу.

Нерідко вінілові пластинки починають заїдати на одній доріжці. Причиною може бути накопичилася пил або ж дефект видання.

Як би там не було, більшість дефектів піддається “лікуванню”.

СПОСОБИ УСУНЕННЯ ДЕФЕКТІВ
Якщо вас привернула ціна або вміст платівки, і Ви зважилися купити її, незважаючи на викривлення, не впадайте у відчай. Виправити ситуацію допоможе спеціальний термопрес, який рівномірно розподіляє навантаження по всій поверхні. Перед його використанням вініл необхідно очистити від пилу і дрібних частинок сміття.

Зсув тонарма можна спробувати виправити, розсвердливши отвір і відцентрувавши пластинку на диску програвача. Робити це потрібно з найбільшою акуратністю.

Проблему з заїдає доріжкою в ряді випадків може вирішити звичайне засіб для чищення і м’яка серветка або ж відмочування пластинки в розчині ізопропілового спирту.